تداوم رگبار باران در كشور

تداوم رگبار باران در كشور به گزارش گل سپید مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی از تداوم وقوع رگبار باران در کشور آگاهی داد و اظهار داشت: طی سه روز آینده وزش باد شدید در بعضی مناطق کشور دور از انتظار نیست.صادق ضیاییان در گفت و گو با ایسنا اظهار نمود: برمبنای تحلیل آخرین نقشه های پیش یابی هواشناسی طی ۲۴ ساعت آینده در استان های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل، سواحل دریای خزر، کردستان، کرمانشاه، استان های واقع در دامنه های جنوبی البرز، برخی مناطق در مرکز و شرق کشور و شمال فارس ابرناکی همراه با رگبار باران، گاهی رعد و برق و وزش باد شدید پیش بینی می شود. دریای خزر نیز طی این مدت مواج خواهد بود.

وی افزود: طی فردا (۹ اردیبهشت) در بعضی از مناطق استان های آذربایجان شرقی، شمال آذربایجان غربی، دامنه های جنوبی البرز، همدان، مرکزی، قم، اصفهان، یزد، کرمان، خراسان شمالی، نیمه غربی خراسان رضوی، برخی مناطق خراسان جنوبی و سیستان و بلوچستان افزایش ابر، رگبار پراکنده، گاهی رعد و برق و وزش باد شدید انتظار می رود.

ضیاییان با اشاره به اینکه طی روز جمعه (۱۰ اردیبهشت) در مرکز، شرق، جنوب شرق، برخی مناطق شمال شرق، دامنه های جنوبی البرز واقع در شرق تهران و سمنان رگبار و رعد و برق پیش بینی می شود، اظهار داشت: طی این مدت در استان های یزد، خراسان جنوبی، شمال آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی و اردبیل رگبار و رعد و برق همراه با وزش باد شدید موقت دور از انتظار نیست.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی اضافه کرد: طی روز شنبه (۱۱ اردیبهشت) در نوار شمالی کشور، برخی مناطق استان های اصفهان، یزد، کرمان، خراسان جنوبی و سیستان و بلوچستان رگبار باران گاهی همراه با رعد و برق و وزش باد شدید موقت خواهیم داشت. طی روز یکشنبه (۱۲ اردیبهشت) نیز در بیشتر مناطق کشور به جز غرب و جنوب غرب بارش پراکنده رخ می دهد.

وی در ادامه با اعلان اینکه طی روز یکشنبه (۱۲ اردیبهشت) در دامنه های البرز و سواحل دریای خزر رگبار و رعد و برق همراه با وزش باد شدید موقت پیش بینی می شود، اظهار داشت: فردا (۹ اردیبهشت) بخش های مرکزی و طی روز جمعه (۱۰ اردیبهشت) نواحی مرکزی و شرقی خلیج فارس و تنگه هرمز مواج خواهد بود.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی در آخر درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده اظهار نمود: آسمان تهران فردا (۹ اردیبهشت) قسمتی ابری، در بعضی ساعات افزایش ابر، در بعد ازظهر رگبار و رعد و برق همراه با وزش باد و با حداقل دمای ۱۹ و حداکثر دمای ۲۳ درجه سانتیگراد و طی روز جمعه (۱۰ اردیبهشت) نیز قسمتی ابری، در بعضی ساعات افزایش ابر همراه با رگبار و رعد و برق و وزش باد با حداقل دمای ۱۸ و حداکثر دمای ۲۹ درجه سانتیگراد پیش بینی می شود.

منبع:

1400/02/08
15:37:43
5.0 / 5
1023
تگهای خبر: آسمان , باد , بارش , خلیج
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
گل سپید
golesepid.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل سپید محفوظ است

گل سپید

گل و گیاه