راه حل مقامات محلی آمریكا برای مقابله با كم آبی

راه حل مقامات محلی آمریكا برای مقابله با كم آبی مقامات شهر لاس وگاس از قانونگذاران ایالت نوادا خواسته اند تا بمنظور صرفه جویی در مصرف آب، چمن های مصنوعی و تزئینی را از زمین ها و خیابان های عمومی که استفاده ندارند، حذف نمایند.


به گزارش گل سپید به نقل از ایسنا، اداره آب جنوب نوادا برآورد کرده است که حدود ۲۱ کیلومتر مربع زمین سبز «بلااستفاده» در لاس وگاس وجود دارد که عمدتاً شامل باریکه میان پیاده رو و خیابان و چمن های تزئینی اطراف واحدهای مسکونی دولتی و ادارات است.
خبرگزاری اسوشیتدپرس به نقل از مقامات این اداره می گوید: چمن های تزئینی چهار برابر نقاطی که با گیاهان ویژه مناطق خشک همچون کاکتوس تزئین می شوند، نیاز به آب دارند.
کارشناسان برآورد کرده اند که حذف چمن می تواند میزان مصرف سالیانه آب را تا ۱۵ درصد کم کند که به مفهوم ۳۵ لیتر آب مصرفی روزانه هر فرد است.
سال قبل با وجود اینکه از ماه آوریل تا دسامبر باران های شدید بر جنوب نوادا بارید، لاس وگاس با ۲۴۰ روز بی آبی روبه رو بود.
۹۰ درصد آب مورد نیاز لاس وگاس از رودخانه کلرادو تامین می شود. اما پژوهش های کارشناسان نشان میدهد که احتمال دارد این رودخانه تا سال ۲۰۵۰ به سبب تغییرات اقلیمی یک چهارم حجم آبش را از دست بدهد.
رودخانه کلرادو همین طور آب ایالات آریزونا، کالیفرنیا، کلرادو، یوتا، نوادا، نیومکزیکو، وایومینگ، و مکزیکو را تامین می کند.
به گزارش «یو اس ای تودی» در سال ۲۰۱۹، با پایین آمدن سطح آب دریاچه «مید» و دریاچه «پاول»، ایالت های آریزونا، نوادا و مکزیکو میزان مصرف آب خودرا از رودخانه کاهش دادند تا سطح آب انبارهای عمومی بیش از اندازه و به سطحی خطرناک پایین نیاید.
جاستین جونز، کمیسر ناحیه «کلارک» و عضو هیئت مدیره اداره آب به اسوشیتدپرس گفته است: این نهاد در پی اجرای طرح فوق برای باغچه های خصوصی مردم نیست بلکه هدف، حذف چمن های میان خیابان هاست که کسی از آن استفاده نمی کند.
به گزارش ایندیپندنت، مرکز "تنوع زیستی" از این نظریه حمایت کرده و آنرا برخوردی مناسب برای اجتناب از فاجعه خوانده است.1400/02/09
21:30:07
5.0 / 5
663
تگهای خبر: آب , باغ , دریا , گیاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
گل سپید
golesepid.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل سپید محفوظ است

گل سپید

گل و گیاه