اهداء نشان دكتر محمدتقی فرور در یك جشنواره سینمایی

اهداء نشان دكتر محمدتقی فرور در یك جشنواره سینمایی به گزارش گل سپید دبیر اجرائی جشنواره فیلم زمین از اهدای نشان دکتر محمد تقی فرور خبر داد، اظهار داشت: جشنواره زمین نخستین جشنواره مستقل در بخش خصوصی است که به ترویج مفاهیم توسعه پایدار و آموزش همگانی آن مفاهیم با زبان سینما و هنر می پردازد. این جشنواره با همکاری موسسه فرهنگی هنری اردیبهشت عودلاجان و سازمان مردم نهاد تمدن سبز هنرمندان حامی محیط زیست انجام می شود.


به گزارش گل سپید به نقل از روابط عمومی جشنواره فیلم زمین، مهدی توحیدپور افزود: سینما و محصولات تصویری قدرتمندترین ابزار برای آموزش و آگاهی رسانی عمومی است و هدف اصلی در جشنواره، استفاده از این فرصت برای نمایش آثار متنوعی است که هر کدام قسمتی از این پازل آموزشی را به عهده خواهند داشت. نمایش مستندها و فیلم های داستانی و همین طور انیمشن های کودک و نوجوان، امکان ترویج مفاهیم توسعه پایدار را برای همه سنین و همه اقشار جامعه به وجود می آورد و ما جشنواره زمین را بستر آموزش همگانی برای دست یابی به زندگی تاب آورتر و پایدارتر می ‍ دانیم.

دبیر اجرائی جشنواره بین المللی فیلم زمین تصریح کرد: در این جشنواره بخش های مختلفی همچون مسابقه سینمایی که شامل بخش های فیلم مستند و داستانی کوتاه و بلند، پویا نمایی و تجربی و بخش جنبی که شامل فیلم هایی است که خارج از مسابقه به نمایش در می آیند و جنبه آموزشی و ترویجی دارند که توسط ارگان ها و سازمانهای مختلف تولید شده اند.

وی افزود: از دیگر برنامه های جشنواره فیلم زمین، کارگاه ها و بسته های علمی-آموزشی است که به مباحث مختلف توسعه پایدار و انتقال تجربیات طرح های موفق توسط مسئولان، کارشناسان و فعالان این حوزه اختصاص دارد و برای عموم مردم در کل طول جشنواره و در هر ساعتی قابل دسترسی و رایگان است.

مهدی توحیدپور توضیح داد: کارگاه های جشنواره زمین به مطالبی همچون معماری و شهرسازی پایدار، نقش هنر و سینما در توسعه پایدار، گردشگری پایدار، اقتصاد سبز، نقش زنان و خانواده و نقش سازمان های مردم نهاد در توسعه پایدار، نقش جوامع محلی (روستایی و عشایری) در توسعه و مباحث دیگر از این دست خواهند پرداخت. جشنواره فیلم زمین همین طور جایزه ویژه ای به نام نشان زنده یاد دکتر «محمد تقی فرور» ( زنده یاد فرور از فعالان محیط زیست بود) را رونمایی خواهدنمود که از این پس در هر دوره به مجریان یک فعالیت شاخص در زمینه توسعه پایدار جوامع محلی اهدا خواهد شد.

وی افزود: به سبب همه گیری ویروس کورونا و لزوم رعایت دستورالعمل های بهداشتی، این دوره جشنواره در سطح ملی و بصورت آنلاین با همکاری سامانه نمایش هاشور انجام خواهد شد.

جشنواره فیلم زمین به دبیری فرهاد توحیدی در تاریخ 25 تا 31 اردیبهشت ماه سال جاری برگزار می شود.
منبع:

1400/02/22
12:43:06
5.0 / 5
1200
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
گل سپید
golesepid.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل سپید محفوظ است

گل سپید

گل و گیاه