یك چهارم شهرهای جهان توان مالی مقابله با بحران اقلیمی را ندارند

یك چهارم شهرهای جهان توان مالی مقابله با بحران اقلیمی را ندارند نتایج یک بررسی جدید نشان میدهد که از هر چهار شهر در جهان، یک شهر توانایی پرداخت هزینه های حفاظتی در مقابل بحران آب و هوایی را ندارد.


به گزارش گل سپید به نقل از ایسنا، بر طبق تحقیقات انجام شده از هر چهار شهر در جهان دست کم یک شهر، سرمایه کافی برای حفاظت از خود در مقابل خسارت های ناشی از تغییرات آب و هوایی را ندارد و این درحالیست که بیش از ۹۰ درصد آنها با خطرات جدی روبرو هستند.
شهرها با مشکلاتی همچون وقوع سیلاب، افزایش بیش از حد دما، کمبود آب و وارد شدن خسارت به زیرساخت ها بر اثر حوادث جوی روبرو هستند که این مشکلات با تغییرات آب و هوایی بیشتر می شود.
بررسی ۸۰۰ شهر در جهان نشان داد که سال قبل حدود ۴۳ درصد از شهرها که جمعیت ۴۰۰ میلیون نفری را می سازند برنامه ای برای سازگاری با بحران آب و هوایی ندارند.
برای حدود ۲۵ درصد از این شهرها، محدودیت های بودجه ای دلیل اصلی عنوان شده است. خیلی از این شهرها برای تامین بودجه مورد نیاز خود بمنظور محافظت از زیرساخت ها و جمعیت لطمه پذیر خود در مقابل این تهدیدها به دولت های ملی وابسته هستند.
به گزارش گل سپید به نقل از روزنامه گاردین، این بررسی نشان داد که سال قبل ۴۲۲ شهر ۱۱۴۲ پروژه برای انطباق با بحران آب و هوایی داشته اند که هنوز بودجه آن تامین نشده است که به حدود ۷۲ میلیارد دلار سرمایه نیاز است.
همین طور هزینه پروژه های مدیریت آب که هنوز تامین اعتبار نشده اند، به تنهایی ۲۲.۶ میلیارد دلار برآورد شده است.1400/02/23
22:20:34
5.0 / 5
868
تگهای خبر: آب , بحران , دما , هوا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۴
گل سپید
golesepid.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل سپید محفوظ است

گل سپید

گل و گیاه