مدیركل حفاظت از محیط زیست لرستان:

جانور وحشی شامل شیر یا پلنگ در منطقه كمالوند دیده نشده است

جانور وحشی شامل شیر یا پلنگ در منطقه كمالوند دیده نشده است به گزارش گل سپید مدیرکل حفاظت از محیط زیست لرستان اظهار داشت: تا کنون هیچگونه جانور وحشی شامل شیر یا پلنگ در منطقه عمومی کمالوند دیده نشده است.به گزارش گل سپید به نقل از مهر، مهرداد فتحی بیرانوند امروز چهارشنبه در گفت و گو با رسانه ها اظهار داشت: باتوجه به گزارشات واصله از اهالی منطقه «کمالوند» شهرستان خرم آباد در غروب ۲۱ اردیبهشت ماه، در خصوص وجود یک حیوان وحشی که به ظن مردم محلی یک قلاده شیر بوده و غرش هایی شبیه این حیوان داشته و ایجاد رعب و وحشت در میان اهالی این منطقه کرده، بلافاصله کارشناسان و نیروهای یگان حفاظت این اداره کل جهت بررسی موضوع در منطقه حضور پیدا کرده و باتوجه به تاریکی هوا با امکاناتی از قبیل نور افکن، چراغ قوه، دوربین دید در شب و تفنگ بیهوشی در معیت نیروهای محلی به پایش منطقه پرداختند.
وی گفت: در این پایش ها که تا بامداد روز بیست و دوم اردیبهشت ادامه داشت هیچ نوع مورد مشکوکی در خصوص وجود حیوانات وحشی مانند شیر و پلنگ در این منطقه مشاهده نشد.
مدیرکل حفاظت از محیط زیست لرستان با اشاره به وضعیت توپوگرافی منطقه کمالوند اظهار داشت: باتوجه به وضعیت منطقه و این که نسل شیر در کشور دیر زمانی است که منقرض شده است امکان این که گونه مشاهده شده شیر وحشی باشد بسیار پایین است.
فتحی بیرانوند درباب احتمال این که شاید گونه مشاهده شده توسط اهالی از شیرهای موجود در باغ های وحش باشد که متواری شده است اظهار داشت: با بیان مسؤلین باغ وحش خرم آباد، شیرهای نگهداری شده در این مکان با رعایت تمام نکات ایمنی و امنیتی در این مرکز نگهداری می شوند و احتمال این مساله کاملاً منتفی است.
وی اظهار داشت: وجود یا عدم وجود هر گونه جانوری در این منطقه منوط به مشاهده مستقیم یا مشاهده نمایه های این جانور است و تا مشخص شدن کامل موضوع این اداره کل در این خصوص اظهار نظر قطعی نمی کند.
مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان با اشاره به وظیفه سازمانی این اداره کل در خصوص حفظ و پشتیبانی از حیات وحش اظهار داشت: اداره کل حفاظت محیط زیست لرستان در صورت وجود هرگونه حیوان وحشی در این منطقه تمهیدات لازم را برای حفاظت از اینگونه جانوری و نیز سلامت مردم به کار خواهد بست و نیروهای یگان حفاظت این اداره کل منطقه مورد نظر را تحت کنترل داشته تا اقدامات لازم را در صورت وجود هرگونه حیوان وحشی انجام دهند.
فتحی بیرانوند با دعوت مردم این منطقه به آرامش و همکاری با پرسنل حفاظت محیط زیست استان از تمامی دوستداران محیط زیست خواست هرگونه گزارش زیست محیطی را به سامانه ۱۵۴۰ اطلاع داده تا در اسرع وقت نسبت به پیگیری آن اقدام گردد.

1400/02/25
10:46:12
5.0 / 5
709
تگهای خبر: آب , باد , باغ , حیوان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۵
گل سپید
golesepid.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل سپید محفوظ است

گل سپید

گل و گیاه