افشاگری مهر ثمربخش بود؛

سند تالاب انزلی به نام منابع طبیعی باز می گردد

سند تالاب انزلی به نام منابع طبیعی باز می گردد رئیس سازمان محیط زیست با اشاره به این که سند تالاب انزلی به نام منابع طبیعی باز می گردد، اظهار داشت: موضوع انتقال سند تالاب ها به نام وزارت نیرو منتفی است.


به گزارش گل سپید به نقل از مهر، بهمن ماه سال قبل بود که خبرگزاری مهر پرده از یک واگذاری غیرقانونی در عرصه های طبیعی کشور برداشت. به نام زدن تالاب انزلی که همچون تالاب های بین المللی ایران است، آن هم به نام وزارتخانه بهره بردار نیرو به بهانه حدنگاری، که با واکنش فعالان و مسئولان این عرصه مواجه گردید. مسعود باقرزاده کریمی مدیر سابق دفتر تالاب های سازمان محیط زیست با تاکید بر این که وزارت نیرو از نظر قانونی تنها وظیفه تعیین محدوده تالاب ها را برعهده دارد درخواست سند مالکیت را از طرف این دستگاه مغایر با قانون خواند. پس از گذشت ۱۵ روز از انتشار خبر مهر درباب واگذاری سند تالاب انزلی امروز، انتقال این سند از طرف مسئولان وزارت نیرو و شرکت آب منطقه ای گیلان پذیرفته شد. این مساله در چهارمین جلسه ستاد ملی هماهنگی و مدیریت تالاب های کشور نیز عنوان شد، و معاون اول رئیس جمهور درخواست نمود تا اختلافات موجود در این خصوص از طرف معاونت حقوقی ریاست جمهوری مورد بررسی قرار گرفته و با نظر کارشناسی این معاونت تصمیمات لازم اتخاذ شود. امروز عیسی کلانتری رئیس سازمان محیط زیست در مورد تلاش وزارت نیرو برای ستاندن سند تالاب ها ازجمله تالاب انزلی اظهار داشت: هر وزارتخانه ای حتی سازمان حفاظت محیط زیست اگر سند به نامش شود می تواند زمین را بفروشد اما سازمان جنگلها این حق را ندارد بدین سبب سند تالاب ها باید به نام منابع طبیعی باشد نه هیچ وزارتخانه دیگری.

وی با تاکید بر این که منابع طبیعی پیگیر بازگرداندن سند تالاب ها به نام خود است، اشاره کرد: قوه قضائیه به اشتباه رخ داده پی برده است.

کلانتری با تاکید بر این که سند تالاب انزلی به نام منابع طبیعی باز می گردد، اظهار داشت: موضوع انتقال سند تالاب ها به نام وزارت نیرو منتفی است.

1400/02/29
20:01:19
5.0 / 5
763
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۲
گل سپید
golesepid.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل سپید محفوظ است

گل سپید

گل و گیاه