رئیس اداره محیط زیست شاهرود:

دستگیری ۹ شكارچی در آبشار مجن شاهرود

دستگیری ۹ شكارچی در آبشار مجن شاهرود به گزارش گل سپید رئیس اداره محیط زیست شاهرود از حضور و دستگیری ۹ شکارچی در منطقه آبشار تنگه تاریک مجن شاهرود اطلاع داد و اظهار داشت: این افراد سه رأس گوسفند وحشی را شکار کردند.علی اکبر قربانلو در گفتگو با خبرنگار مهر، ضمن بیان این که برحسب گزارش واصله و به دنبال گشت، کنترل و پایش یگان حفاظت محیط زیست شاهرود در منطقه تنگه تاریک آبشار مجن مأموران متوجه حضور شکارچیان می شوند، اظهار داشت: یگان حفاظت در وهله نخست دیدند که یک گروه از شکارچیان غارتگر شامل ۹ نفر در محل اغلی آتش کرده بودند.

وی ضمن بیان این که این افراد مشغول پوست کردن لاشه سه رأس گوسفند وحشی شکار شده بودند، اضافه کرد: از این گروه یک و دو نفر آنها مشغول قلیان کشیدن و یکی از آنها هم خواب بود بنابراین مأموران موفق به نزدیک شدن تا فاصله ۲۰ متری شدند.
رئیس اداره محیط زیست شاهرود بابیان این که مأموران توانستند از پوست و خورد کردن گوشت ها و دیگر حرکات و حرف های شکارچیان فیلم برداری و عکس تهیه کنند، اظهار داشت: مأموران موفق شدند همگی آنها را دستگیر و به اداره محیط زیست شاهرود انتقال دهند.
قربانلو ضمن بیان این که پس از تنظیم صورت جلسات تخلف و مشاهدات مأموران و هماهنگی با قاضی دادگاه بسطام متخلفان تحویل نیروی انتظامی بسطام شدند، خاطرنشان کرد: از مطابق قانون شکار و صید علاوه بر جریمه ضرر زیان وارده به محیط زیست متخلفان از یک الی سه سال حبس برای هر رأس حیوان وحشی محکوم می شوند.
وی اضافه کرد: از دارندگان سلاح شکاری تقاضا داریم در زمان زایمان حیات وحش از رفتن و مبادرت به شکار حیات وحش اجتناب کنند چونکه صدمه وارده به محیط زیست ناشی از شکار به هیچ عنوان قابل جبران نخواهد بود.


منبع:

1400/03/05
11:34:33
5.0 / 5
638
تگهای خبر: آب , باد , حیوان , شكار
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۴
گل سپید
golesepid.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل سپید محفوظ است

گل سپید

گل و گیاه