آخر انتظار ۳ ساله بوشهری ها برای بازسازی ایستگاه سنجش آلودگی هوا

آخر انتظار ۳ ساله بوشهری ها برای بازسازی ایستگاه سنجش آلودگی هوا به گزارش گل سپید بوشهر عملیات بازسازی و افتتاح ایستگاه سنجش آلودگی هوای شهر بوشهر  بعد از سه‎ سال به پایان رسید.


مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر در آیین افتتاح ایستگاه سنجش آلودگی هوای شهر بوشهر اظهار نمود: ایستگاه سنجش هوا در بوشهر با ۴۰ میلیاردریال اعتبار از محل اعتبارات ملی ایجاد سیستم‎ های کنترل‎ یابی بازسازی شده است تا به مدیریت شهری کمک نماید.
فرهاد قلی نژاد اضافه کرد: با آغاز به کار این مرکز عددهای کیفیت هوای بوشهر در سامانه جامع پایش هوای کشور عرضه خواهد شد چونکه در هر شهری ضروریست که کیفیت هوا و گازهای آلاینده سنجش شود.
وی ضمن اشاره به این که در شهر بوشهر باید به روز و به لحظه ذرات گرد و غبار مورد رصد قرار گیرد بیان نمود: این ذرات و داده ‎های در ارتباط با آن وضعیت هوا را از لحاظ هوای پاک، سالم و خطرناک برای گروه‏ های حساس نشان می ‏دهد.
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر خاطرنشان کرد: این آمار و اطلاعات مبنایی برای اعلام وضعیت به شهروندان در خصوص رعایت مسائل بهداشتی و حتی تعطیلات فعالیت ها در مدارس و مشاغل است که در بوشهر به علت خاموش بودن دستگاه پایش هوا در چند سال قبل امکان لحاظ تصمیم ‏گیری در این حوزه نبود.
قلی نژاد اظهار داشت: حالا با فعال سازی دستگاه وضعیت هوا در بوشهر به روز از راه مانیتور واقع در جوار میدان امام خمینی (ره) به شهروندان اطلاع رسانی می شود.
وی افزود: تا به امروز هفت شهر از شهرستان‏ های ۱۰ گانه استان بوشهر مجهز به دستگاه پایش هوا شده اند که برپایه برنامه تا آخر سال جاری سه شهرستان دیگر این استان هم به این دستگاه مجهز می شوند.
مدیرکل محیط زیست استان بوشهر اضافه کرد: برای شهر بوشهر نصب دستگاههای گاز هم در برنامه است تا از این طریق بتوان از ترکیبات نیترات و سولفور که در اثر ترافیک ایجاد می‎‏ شوند داده گیری انجام و شهروندان از وضعیت هوا آگاه شوند.
قلی نژاد اظهار نمود: در شهر بوشهر شمار روزهای پاک هفته بسیار زیاد است چونکه این شهر هنوز درگیر مسائل ترافیکی نشده است ولی با این وجود بهتر است که برای فضای محدود شهر بوشهر در معماری شهری و طراحی ‎ها و جانمایی مساحت‎ های فضای سبز دقت لازم صورت گیرد.
وی با گرامیداشت هفته محیط زیست خاطرنشان کرد: محیط زیست به معنای زیستن است و هر جا که زیستن جریان دارد محیط زیست محسوب می‏ شود.
قلی‎ نژاد اضافه کرد: طبق اصل پنجاهم قانون اساسی حفظ محیط زیست یک وظیفه همگانی است و باید همگان نسبت به آن اهتمام ویژه داشته باشند.
مسائل محیط زیستی یکی از ۳۰۰ وظیفه شهرداری ها
شهردار بوشهر هم در این آیین اظهار نمود: برای حفاظت از محیط زیست کره زمین بر مبنای یک سری تعهداتی که کشورها در چارچوب تفاهم نامه‏ های بین المللی متعهد شدند باید ساز و کاری فراهم نمایند تا از صدمه رساندن به محیط زیست جلوگیری شود.
حسین صالحیان اضافه کرد: در همین راستا شهرداری ها هم بیشتر از ۳۰۰ وظیفه دارند که یکی از این وظایف و رئوس برنامه های آن مسائل محیط زیستی است.
وی اظهار داشت: در بررسی سطح و جایگاه کشورها هم یکی از آیتم‎ های مدنظر بحث محیط زیست و اثرات زیست محیطی است.
شهردار بوشهر ادامه دارد: یکی از مزیت های مهم دستگاه یاد شده عرضه آمار و اطلاعات است که این ظرفیت به داشتن برنامه از جانب مدیریت شهری و پیشبرد هر چه بیشتر امور هم کمک می‏‎ کند.1400/03/19
10:51:26
5.0 / 5
791
تگهای خبر: آلودگی , بهداشت , دریا , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۲
گل سپید
golesepid.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل سپید محفوظ است

گل سپید

گل و گیاه