تجمع صنفی خبرنگاران، مقابل سازمان حفاظت محیط زیست

تجمع صنفی خبرنگاران، مقابل سازمان حفاظت محیط زیست تعدادی از خبرنگاران و فعالان رسانه ای بامداد چهارشنبه (9 تیر ماه) در مقابل ساختمان سازمان حفاظت محیط زیست تجمع صنفی برگزار کردند.


به گزارش گل سپید به نقل از ایسنا، این تجمع یک هفته پس از جان باختن مهشاد کریمی خبرنگار ایسنا و ریحانه یاسینی خبرنگار ایرنا در سانحه واژگونی اتوبوس حامل خبرنگاران در حوالی نقده انجام شد.
با توجه به این که این سانحه در جریان سفر خبرنگاران برای تهیه گزارش از فعالیت ستاد احیای دریاچه ارومیه و به دعوت این ستاد و سازمان حفاظت محیط زیست انجام شده بود، خبرنگاران و فعالان رسانه ای با شعارهایی خواهان عذرخواهی و استعفای رئیس سازمان محیط زیست و مسببان این سانحه شده اند.
این تجمع با تاکید بر بیان خواسته های صنفی اهالی رسانه و برای پیگیری روند احقاق حقوق قربانیان و مصدومان این سانحه تلخ انجام شد و در پایان، اطلاعیه ای در همین راستا قرائت شد.
در قسمتی از این بیانیه با انتقاد از نحوه برخورد رئیس سازمان محیط زیست و برخی دیگر از مسئولان مرتبط و ضمن یادآوری تعداد بالای تصادفات و تلفات جاده ای در ایران به ویژه در دو سانحه اخیر (واژگونی اتوبوس خبرنگاران و تصادف مرگبار اتوبوس سربازمعلم ها)، تاکید شد که باید با نظارت دقیق تر، وضع قوانین کاربردی تر و تامین امکانات به روزتر، یک دفعه برای همیشه جلوی این میزان مرگ ومیر و سوانح جاده ای گرفته شود.
برخی مسئولان سازمان حفاظت زیست در جمع تجمع کنندگان حضور بهم رساندند و فعالان رسانه ای حاضر در تجمع ضمن اعتراض به نحوه برخورد این سازمان، خواهان شنیده شدن صدای اعتراض و احقاق حق لطمه دیدگان سانحه اخیر و همکاران آنها شدند.
نگارندگان در قسمتی از بیانیه پایانی این تجمع، با اشاره به نحوه قراردادهای فعالان رسانه ای و خبرنگاران در بعضی رسانه ها، خواهان تجدیدنظر جدی در نحوه بیمه و قرارداد رسانه ها شدند.
برخی از محیط بانان نیز در حاشیه این تجمع حضور بهم رساندند که تجمع کنندگان نیز در واکنش، شعار «محیط بان، حمایت حمایت» سر دادند.1400/04/10
22:39:08
5.0 / 5
201
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۱
گل سپید
golesepid.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل سپید محفوظ است

گل سپید

گل و گیاه