استاندار مركزی:

نتایج كار بازبینی طرح جامع آلودگی هوای اراك كاربردی نیست

نتایج كار بازبینی طرح جامع آلودگی هوای اراك كاربردی نیست استاندار مرکزی با اشاره به ارائه نتایج کار بازبینی طرح جامع آلودگی هوای اراک که توسط مشاور ارائه شد، اشاره کرد: این اطلاعات چیزی به سواد اندک من از شهر اراک اضافه نکرد.به گزارش گل سپید به نقل از مهر سید علی آقازاده ظهر سه شنبه در جلسه کارگروه کاهش آلودگی هوای استان مرکزی با اشاره به دیر برگزار شدن کارگروه آلودگی هوا اظهار داشت: استاندار در ماه باید ۶۰ جلسه به ریاست خود برگزار کند و این امر منهای دیگر جلسات ضروری مانند کرونا، برق و … است، البته برگزار نشدن جلسه کمیته اضطرار به مدلول نفی وظایف نیست، اما برگزاری آن ضرورتی نداشته است و نباید به تنش در جامعه دامن زد.
بیش از این نمی توانستم اجازه تعطیلی را بدهم
وی اظهار داشت: در چهار ماهه اخیر بیشترین تعطیلی مدارس، دانشگاه ها، صنایع و صنوف را نسبت به سالهای اخیر داشته ایم و تردد خودرو ها از ساعت ۱۰ شب ممنوع بوده است ضمن این که بیش از این نمی توانستم اجازه تعطیلی را بدهم البته کل کشور درگیر این شرایط اضطراری هستند و همه باید تلاش در جهت بهبود داشته باشیم.
استاندار مرکزی با اشاره به ارائه نتایج کار بازبینی طرح جامع آلودگی هوای اراک که توسط مشاور ارائه شد، اشاره کرد: این اطلاعات چیزی به سواد اندک من از شهر اراک اضافه نکرد و در حقیقت اطلاعاتی کلی است که هر شهروند اراک دارد و باید حتما در کارگروه و کمیته فنی مورد تحلیل و بررسی قرار گیرد و از ظرفیت تمامی متخصصان نیز استفاده گردد.
بازنگری طرح جامع کاهش آلودگی هوای اراک را برای روی طاقچه نمی خواهیم
آقازاده اظهار داشت: ما به دنبال گذاشتن این طرح روی طاقچه نیستیم، این طرح باید کاربردی باشد و بتوان بوسیله آن امروز را نسبت به روز قبل سنجید.
وی اظهار نمود: گرمی هوا و خشکسالی همه این عوامل شرایط غیر طبیعی را رقم زده است و باید جلسات کارگروه نیز برگزار می شد، اما اگر این کارگروه هم برگزار می شد باید درباب تعطیلی یا عدم تعطیلی برخی اماکن تصمیم گیری می شد. مدارس و دانشگاه ها که تعطیل بود، به سبب کرونا ادارات در حد یک سوم فعال بودند و تعدادی از اصناف تعطیل بودند و مسلماً بیش از این نمی شد تعطیلی اعلام نمود. در حقیقت با تشکیل کارگروه اضطرار هم نمی توان معجزه کرد چونکه منشأ آلودگی در خارج از استان است.
استاندار مرکزی افزود: متأسفانه امسال میزان روزهای آلوده برای تمامی گروه های حساس به ۴ روز رسید که امری بی سابقه است چونکه این آمار در سال قبل یک روز بوده است، همین طور این رقم نشان از شرایط اضطراری در کشور دارد هر چند که اکثراً آلودگی ها منشأ خارج از کشور داشته است.
استاندار مرکزی در آخر بیان کرد: در چهار ماهه اخیر مدارس و دانشگاه ها تعطیل بوده اند، تعدادی از صنایع به سبب مباحث تامین برق کم کار شده اند، ترافیک به همین دلیلهای کمتر شده است، در نیروگاه سوخت مایع نداشتیم و این آلودگی چهار ماهه اکثراً منشأ خارجی داشته است.

1400/04/22
21:57:45
5.0 / 5
236
تگهای خبر: آلودگی , تردد , دانش , هوا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۲
گل سپید
golesepid.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل سپید محفوظ است

گل سپید

گل و گیاه