وضعیت ناسالم كیفیت هوای تهران برای گروه های حساس

وضعیت ناسالم كیفیت هوای تهران برای گروه های حساس گل سپید: بر طبق اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران، آلاینده شاخص اکنون «ذرات معلق کمتر از 2.5میکرون» با میانگین 108 و کیفیت هوا در محدوده ناسالم برای گروه های حساس است.


به گزارش گل سپید به نقل از ایسنا، پیش بینی های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران حاکی از آنست که در صبحگاه روز پنجشنبه (۲۴ تیر ۱۴۰۰) همزمان با شروع تردد خودرو ها کیفیت هوا در بیشتر مناطق پرتردد در محدوده ناسالم برای گروه های حساس قرار خواهد گرفت که ناشی از انباشت آلاینده ها طی ساعات گذشته است.
افزایش نسبی تندی باد در ضمن روز پراکندگی آلاینده ها را تسهیل خواهد کرد، هرچند باتوجه به روند افزایشی دما و حضور عوامل کافی جهت تولید آلاینده ازن، در بعضی مناطق افزایش غلظت این آلاینده سبب کاهش کیفیت هوا در ساعات بعدازظهر خواهد شد. وزش باد مؤثر تا اواخر وقت پنجشنبه ادامه خواهد یافت و باوجود افزایش ترافیک شامگاهی، برقراری وضعیت قابل قبول در بیشتر مناطق پیش بینی می شود.
با تداوم شرایط مساعد جوی تا بامداد روز جمعه (۲۵ تیر ۱۴۰۰) برقراری وضعیت قابل قبول دور از انتظار نخواهد بود. در ضمن روز به تدریج بر تندی باد افزوده خواهد شد که شرایط مناسب برای پراکندگی آلاینده ها را فراهم خواهد کرد، هرچند در ساعات بعدازظهر احتمال تولید و افزایش غلظت آلاینده ازن می تواند در بعضی مناطق سبب کاهش کیفیت هوا شود. با وزش باد نسبتاً شدید تا اواخر وقت جمعه پراکندگی آلاینده ها و برقراری وضعیت قابل قبول در بیشتر مناطق پیش بینی می شود.
به گزارش گل سپید به نقل از ایسنا، آلاینده شاخص هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته «ذرات معلق کمتر از ۲.۵میکرون» با میانگین ۱۱۳ بود و کیفیت هوای پایتخت در وضعیت ناسالم برای گروه های حساس قرار داشت. آلاینده شاخص اکنون «ذرات معلق کمتر از ۲.۵میکرون» با میانگین ۱۰۸ و کیفیت هوا در محدوده ناسالم برای گروه های حساس است.
منبع:

1400/04/24
15:52:38
5.0 / 5
319
تگهای خبر: باد , تردد , دما , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
گل سپید
golesepid.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل سپید محفوظ است

گل سپید

گل و گیاه