انجمن حشره شناسی آمریكا:

اسامی نامناسب حشرات تعویض می شوند

اسامی نامناسب حشرات تعویض می شوند به گزارش گل سپید کارشناسان انجمن حشره شناسی آمریکا بعد از بررسی اصطلاحات نامناسب و با کلیشه های منفی، نام دو گونه حشره معروف به «مورچه کولی» (gypsy ants) و «بید کولی» (gypsy moth) را عوض می کنند.


به گزارش گل سپید به نقل از ایسنا، انجمن حشره شناسی آمریکا (ESA) که بر اسامی عام حشرات موذی نظارت می کند، اعلام نمود که این تغییر در جهت ارزیابی مجدد اصطلاحات «مسئله دار» اعمال شده است.
این انجمن تصریح کرد: اسامی جدید نباید حاوی کلیشه های منفی قومی یا نژادی باشد.
این اولین دفعه است که انجمن حشره شناسی آمریکا به علت نامناسب بودن نامی آنرا عوض می کند. در موارد قبلی، اسامی را به دلیل نداشتن دقت علمی تغییر داده بودند.
میشل اسمیت، رئیس این انجمن می گوید: این اسامی توهین قومی بودند و کولی ها مدت ها پیش به آن اعتراض کرده بودند. از طرفی هیچ قومی دوست ندارد با یک حشره موذی و زیان باری همنام باشد.
انجمن حشره شناسی آمریکا اسامی بید کولی و مورچه کولی را از لیست خود معروف به لیست اسامی عام حشرات و جانداران مرتبط حذف کرده است. این انجمن از مردم خواست کمک کنند و برای این بید که در مرحله پیله مخرب و مزاحم است و برای این مورچه کمتر شناخته شده، نامهای دیگری پیشنهاد کنند.
به گزارش ایندیپندنت، اسمیت می گوید: هدف از انتخاب اسامی عام، ارتباط برقرار کردن آسان تر بین محققان و مخاطب معمولی است. در کل در لیست انجمن حشره شناسی آمریکا، اسامی عام حشرات شناخته شده از این لحاظ موفق بوده اند ولی اسامی ناخوشایند برای جوامع به حاشیه رانده شده و در نتیجه چنین هدفی را نقض می کند.1400/04/27
11:21:31
5.0 / 5
266
تگهای خبر: ارزیابی , گونه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۲
گل سپید
golesepid.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل سپید محفوظ است

گل سپید

گل و گیاه