هوای اصفهان همچنان ناسالم می باشد

هوای اصفهان همچنان ناسالم می باشد به گزارش گل سپید کارشناس امور آزمایشگاه های حفاظت محیط زیست استان اصفهان اظهار داشت: کیفیت هوای بامداد امروز این کلانشهر با میانگین شاخص ۱۴۷ برای ششمین روز متوالی همچنان در شرایط ناسالم می باشد.محمود مزارع در گفتگو با خبرنگار مهر اضافه کرد: وضعیت کیفی هوا در پنج ایستگاه میدان احمدآباد با شاخص ۱۷۶، خیابان استانداری با شاخص ۱۶۴، خیابان پروین با شاخص ۱۷۱، بزرگراه خرازی با شاخص ۱۷۷، فرشادی با شاخص ۱۶۶ و خیابان ورزشگاه میثاق با شاخص ۱۶۸ در وضعیت ناسالم برای عموم شهروندان (قرمز) است.
وی افزود: شاخصهای کیفی هوا در ایستگاه خیابان های میرزا طاهر با میانگین ۱۲۳، رهنان ۱۰۹ و کاوه ۱۴۱ وضعیت ناسالم برای گروه های حساس را نشان داده است و سیستم پایش و داده های کیفی هوا در پنج ایستگاه خیابان های رودکی، باغ غدیر، دانشگاه، کرد آباد و باهنر قطع است.
کارشناس امور آزمایشگاه های حفاظت محیط زیست استان اصفهان افزود: کیفیت هوای شهر مبارکه با میانگین شاخص ۱۱۰ ناسالم برای گروه های حساس و شاهین شهر و سجزی به ترتیب با میانگین شاخص ۱۵۵ و ۱۵۹ برای عموم شهروندان ناسالم می باشد.
بنا به اعلام اداره کل هواشناسی استان اصفهان امروز به جهت وزش بادهای شرقی به نسبت شدید در مناطق شمال و شرق استان خیزش گرد و خاک در این مناطق و غبار آلودگی هوا بخصوص در نواحی مرکزی همچون کلانشهر اصفهان پیشبینی شده است.
در چنین شرایطی همه افراد جامعه بخصوص گروه های صدمه پذیر همچون بیماران قلبی و ریوی، سالمندان و کودکان کمتر از پنج سال از تردد غیر ضروری در سطح شهر اجتناب کنند.
شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه های حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرناک می باشد.
شاخص کیفی هوا ( Air Quality Index ) معیاری است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا نظیر مونوکسید کربن، دی اکسید گوگرد، ترکیبات نیتروژن دار، اوزون و ذرات معلق ( ذرات کوچک تر از ۱۰ میکرومتر و ذرات کوچک تر از ۲.۵ میکرومتر) را که دارای حدود مجاز متفاوت با واحدهای مختلف است به یک عدد بدون واحد تبدیل می کند و وضعیت آلودگی هوا را نمایش می دهد.


منبع:

1400/04/28
08:51:55
5.0 / 5
289
تگهای خبر: آب , آلودگی , باد , باغ
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
گل سپید
golesepid.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل سپید محفوظ است

گل سپید

گل و گیاه