ماندگاری هوای گرم استان تهران تا فردا

ماندگاری هوای گرم استان تهران تا فردا به گزارش گل سپید ماندگاری هوای گرم در استان تهران تا فردا (۳ مرداد) و کاهش کیفیت هوای پایتخت و برقراری شرایط ناسالم برای گروه های حساس دور از انتظار نخواهد بود.به گزارش گل سپید به نقل از ایسنا، برپایه اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران و بررسی داده ها و نقشه های پیش یابی هواشناسی، طی چهار روز آینده در استان تهران آسمانی صاف تا قسمتی ابری، گاهی همراه با وزش باد و در ارتفاعات کاهش افزایش ابر پیشبینی می شود. همینطور تا فردا (۳ مرداد) ماندگاری هوای گرم و در روز دوشنبه (۴ مرداد) کاهش جزئی دما مورد انتظار است.

پیش بینی های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوای تهران از آن حکایت می کند که در صبحگاه امروز (۲ مرداد ماه) همزمان با افزایش ترافیک صبحگاهی در اولین روز هفته و عدم وزش باد مؤثر در بعضی مناطق پرتردد کیفیت هوا در محدوده ناسالم برای گروه های حساس قرار خواهد گرفت.

با افزایش تندی باد طی روز پراکندگی آلاینده ها تسهیل خواهد شد، با این وجود با حضور عوامل کافی جهت تولید آلاینده «ازن» غلظت این آلاینده در بعضی مناطق افزایش می یابد و می تواند سبب برقراری وضعیت ناسالم برای گروه های حساس در ساعات بعدازظهر شود. در اواخر وقت هم تاحدودی از تندی باد کاسته خواهد شد و همزمان با افزایش ترافیک شامگاهی افزایش غلظت ذرات معلق و برقراری وضعیت نامطلوب در مناطق پرتردد دور از انتظار نخواهد بود.

صبح فردا (۳ مرداد ماه) با آغاز تردد خودرو ها غلظت ذرات معلق افزایش می یابد و باتوجه به عدم وزش باد مؤثر کیفیت هوا در بعضی مناطق پرتردد در محدوده ناسالم برای گروه های حساس قرار می گیرد. طی روز تندی باد افزایش خواهد یافت و شرایط مناسب برای پراکندگی آلاینده ها فراهم خواهد شد، باآنکه با افزایش دما در ساعات بعدازظهر تولید و افزایش غلظت آلاینده ازن در بعضی مناطق، کاهش کیفیت هوا را به دنبال دارد.

با تداوم وزش باد مؤثر تا ساعات پایانی فردا (۳ مرداد ماه) شرایط مناسب برای پراکندگی آلاینده ها فراهم می شود و برقراری وضعیت قابل قبول در بیشتر مناطق پیشبینی می شود.

به گزارش گل سپید به نقل از ایسنا، آلاینده شاخص هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته «ازن» با میانگین ۱۱۱ بود و کیفیت هوای پایتخت در وضعیت ناسالم برای گروه ها حساس قرار داشت. آلاینده شاخص الان «ذرات معلق کمتر از ۲.۵میکرون» با میانگین ۸۷ و کیفیت هوا در محدوده قابل قبول است.
1400/05/03
12:34:27
5.0 / 5
339
تگهای خبر: آسمان , باد , تردد , دما
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۴
گل سپید
golesepid.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل سپید محفوظ است

گل سپید

گل و گیاه