اگر بطور اتفاقی پلاستیک بخورید

اگر بطور اتفاقی پلاستیک بخورید گل سپید: خراسان رضوی ممکنست احمقانه به نظر برسد اما بسیار رایج است. در مقطعی از زندگی ممکنست برای خیلی از افراد بطور تصادفی چنین اتفاقی رخ داده باشد. اطلاعات مربوط به خوردن پلاستیک تعجب آور است. نتایج بررسی دانشگاه نیوکاسل، استرالیا نشان داد، افراد ممکنست هر هفته مقادیری از پلاستیک معادل اندازه یک کارت اعتباری مصرف کنند.به نقل از هلث نیوز، نتایج این تحقیق مشخص کرد که منبع اصلی پلاستیک، آب شرب است. سطح بالایی از پلاستیک نیز مربوط به غذاهای دریایی است. از آنجائیکه آنها اغلب بطور کامل مصرف می شوند، میکروپلاستیک های بالقوه در سیستم خودرا به بدن ما منتقل می کنند.

با توجه به اینکه پلاستیک ها به بخشی جدایی ناپذیر از عادات مصرف و تولید ما تبدیل گشته اند، جدا کردن راه خود از آنها دشوار است. بر اساس گزارش سازمان ملل متحد (UNEP)، در هر دقیقه یک میلیون بطری نوشیدنی پلاستیکی خریداری می شود. این گزارش همین طور واقعیت اعجاب انگیز دیگری را برجسته می کند نیمی از پلاستیک تولید شده یک بار مصرف هستند.

پلاستیک به محیط زیست همچون زندگی دریایی لطمه می رساند. اما اگر همان پلاستیک به هر شکلی وارد بدن شما شود، چه اتفاقی می افتد؟ وقتی بطور تصادفی پلاستیک می خورید، چه اتفاقی برای بدن شما رخ می دهد؟

بدن ما می کوشد پلاستیک هایی که بطور اتفاقی مصرف شده را از بین ببرد. نگران نباشید با مقدار کمی پلاستیک در بدن خود مشکلی نخواهید داشت؛ ذرات کوچک پلاستیک -کوچکتر از دانه کنجد- ریزپلاستیک نامیده می شوند.

نتایج یک مطالعه در سال ۲۰۱۹ نشان داد که برمبنای جنسیت و سن، آمریکایی ها سالانه بین ۳۹ هزار تا ۵۲ هزار میکروپلاستیک مصرف می کنند. افرادی که از بطری آب پلاستیکی استفاده می نمایند ممکنست سالانه ۹۰ هزار میکروپلاستیک اضافی مصرف کنند.پلاستیک در بدن چه می شود؟

اکثر مقادیر کم پلاستیک که بطور تصادفی مصرف می کنید بعد از یک روز یا بیشتر بدن شما را ترک می کند برای اینکه بدن بطور طبیعی برای خلاص شدن از آلودگی ها فعالیت می کند. با این وجود، مصرف منظم پلاستیک ممکنست منجر به عوارض جانبی بالقوه شود.

نتایج تحقیقات منتشرشده در مورد مواد غذایی نشان می دهد، مواد شیمیایی موجود در پلاستیک می توانند به آسانی بوسیله غذاهای مایکروویو شده وارد بدن ما شوند. خوردن تعدادی از این مواد شیمیایی می تواند منجر به آسم، سرطان، سقط جنین و زایمان زودرس و ناباروری در مردان شوند. بدیهی است که دلیلهای زیادی برای اجتناب استفاده از پلاستیک وجود دارد.

یافتن راهی برای عدم خوردن پلاستیک شامل دقت بیشتر در مصرف محصولات پلاستیکی است. از محصولات پلاستیکی کمتری استفاده کنید و مرتبا بازیافت را تمرین کنید که این موارد تنها یک گام کوچک در نجات سیاره ماست!

منبع:

1400/05/19
00:06:28
5.0 / 5
446
تگهای خبر: آب , آلودگی , پلاستیك , دانش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۱
گل سپید
golesepid.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل سپید محفوظ است

گل سپید

گل و گیاه