در گزارش گل سپید عنوان شد؛

تداوم آتشسوزی در جنگل های ارسباران

تداوم آتشسوزی در جنگل های ارسباران به گزارش گل سپید فرماندار کلیبر با انتقاد از ضعیف بودن اطفای هوایی حریق جنگل های ارسباران اظهار داشت: آتشسوزی در جنگل های ارسباران همچنان ادامه دارد و شاهد گسترش آتش هستیم.عدالت حاجی پور در گفتگو با خبرنگار مهر با قدردانی از همکاری شهروندان و فعالان محیط زیست در اطفای حریق جنگل های ارسباران عنوان کرد: نیروهای محلی و مردمی، امدادی، آتش نشانان و دستگاههای از دقایق آتشسوزی جنگل های ارسباران در شهرستان کلیبر پای کار بودند.
فرماندار شهرستان کلیبر از تداوم آتشسوزی در جنگل های ارسباران اطلاع داد و اظهار داشت: ۳ روز است که جنگل های ارسباران واقع در حوزه شهرستان کلیبر در آتش می سوزد و هنوز بالگردهای اطفای حریق نتوانستند نقشی ایفا کنند.
وی بابیان اینکه بالگرد اطفای حریق بعد از ۲ سورت پرواز؛ منطقه آتش را ترک کرد، خاطرنشان کرد: متأسفانه بالگرد اطفای حریق جنگل های ارسباران پس از ۲ بار پرواز به علل نامعلومی به اطفای حریق ادامه نداد.
حاجی پور افزود: امکانات اطفای حریق و ابتدایی ترین تجهیزات برای مهار آتشسوزی جنگل های ارسباران در حدی است که به کار نمی آید.
فرماندار شهرستان کلیبر با ذکر اینکه پس از گذشت ۳ روز از آتش سوزی؛ بالگردهای اطفای حریق وزارت دفاع عازم کلیبر شده اند، اظهار داشت: متأسفانه خلبانان عزیز نیامده به فکر خوراک و محل اقامت هستند، در بحران استراحت معنایی ندارد.
وی با تاکید بر این که اگر بالگردها روز گذشته به کلیبر می رسیدند آتشسوزی گسترده نمی شد، اظهار داشت: به نیروهای محلی شامل جوانان، بسیجیان و کارکنان ادارات افتخار می کنم چونکه در جریان اطفای حریق دلسوزتر از هر کسی بودند.
حاجی پور خاطرنشان کرد: باید عاملین گسترش آتشسوزی را به مردم و دستگاه ها معرفی نماییم و حقیقت ها را بگوییم.
فرماندار شهرستان کلیبر بیان نمود: وظیفه خلبان هدایت هلیکوپتر است، اگر به وقتش عمل می کردند آتشسوزی گسترش نمی یافت ازاین رو عاملین گسترش آتشسوزی را به مقامات گزارش می دهیم.
وی ضمن اشاره به اینکه وقتی تصمیم گیری می شود تا برای بحران تجهیزاتی اعزام شود، نمی گویند بنزین نداریم، اول پول واریز کنید یا بسکت نداریم، تصریح کرد: وظیفه من تأمین بسکت برای خلبان نیست، برای هر کسی وظیفه تعیین کرده اند.


منبع:

1400/05/19
15:04:53
5.0 / 5
249
تگهای خبر: آتش سوزی , بحران , جنگل , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
گل سپید
golesepid.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل سپید محفوظ است

گل سپید

گل و گیاه