افزایش غلظت آلاینده های جوی؛

هوای اصفهان ناسالم می باشد

هوای اصفهان ناسالم می باشد به گزارش گل سپید کارشناس امور آزمایشگاه حفاظت محیط زیست استان اصفهان اظهار داشت: شاخص کیفی هوای این کلانشهر امروز با میانگین ۱۱۹ وضعیت ناسالم برای گروه های حساس را نشان داده است.محمود مزارع در گفتگو با خبرنگار مهر عنوان کرد: کیفیت هوا برپایه اطلاعات ایستگاه های پایش فعال در میدان احمدآباد با شاخص ۱۶۰، میدان انقلاب با شاخص ۱۷۰ و ورزشگاه میثاق با شاخص ۱۵۵ وضعیت ناسالم برای عموم و در ۶ ایستگاه خیابان باهنر با شاخص ۱۰۸، پروین با شاخص ۱۴۸، رودکی با شاخص ۱۰۷، بزرگراه خرازی با شاخص ۱۳۵، رهنان و میرزا طاهر با شاخص ۱۰۳ ناسالم برای گروه های حساس است.
وی با اشاره به اینکه چهار ایستگاه پایش هوا در خیابان های جی، باغ غدیر، دانشگاه از مدار خارج است، اظهار داشت: کیفیت هوا در ایستگاه خیابان استانداری با شاخص ۹۴، فرشادی با شاخص ۸۴، میدان فیض با شاخص ۷۹ و کاوه با شاخص ۹۵ وضعیت قابل قبول را نشان داده است.
کارشناس امور آزمایشگاه های حفاظت محیط زیست استان اصفهان اضافه کرد: کیفیت هوا در شهر سجزی با شاخص ۱۲۴ ناسالم برای گروه های حساس و در شاهین شهر با شاخص ۶۶ در وضعیت قابل قبول ثبت شده ضمن این که ایستگاه های مبارکه، دولت آباد، شاهین شهر، خمینی شهر، نجف آباد و کاشان قطع است.
بنا به اعلام اداره کل هواشناسی استان اصفهان جوی آرام و پایدار در سطح استان حاکم است و به دلیل سکون جو، غلظت آلاینده های جوی افزایش پیدا کرده است.
شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه های حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرناک می باشد.
شاخص کیفی هوا ( Air Quality Index ) معیاری است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا نظیر مونوکسید کربن، دی اکسید گوگرد، ترکیبات نیتروژن دار، اوزون و ذرات معلق ( ذرات کوچکتر از ۱۰ میکرومتر و ذرات کوچکتر از ۲.۵ میکرومتر) را که دارای حدود مجاز متفاوت با واحدهای مختلف است به یک عدد بدون واحد تبدیل می کند و وضعیت آلودگی هوا را نمایش می دهد.


منبع:

1400/06/14
21:36:39
5.0 / 5
96
تگهای خبر: آب , آلودگی , باد , باغ
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۱
گل سپید
golesepid.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل سپید محفوظ است

گل سپید

گل و گیاه