رییس اداره محیط زیست شهرستان بهارستان خبرداد؛

جمع آوری ۲ واحد آلاینده محیط زیست در غرب تهران

جمع آوری ۲ واحد آلاینده محیط زیست در غرب تهران گل سپید: رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان بهارستان از جمع آوری ۲ واحد آبکاری آلاینده در زمینه این شهرستان آگاهی داد.


به گزارش گل سپید به نقل از مهر، علیرضا فاضلی رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان بهارستان با بیان این خبر اضافه کرد: این واحدهای آبکاری در جریان گشت و پایش کارشناسان محیط زیست در منطقه شناسایی شده و به دلیل رهاسازی پساب های صنعتی آلوده، به محیط و بدون پیشبینی تمهیدات محیط زیستی، بعد از صدور اخطاریه قانونی ملزم به تعطیلی شدند.
وی اظهار داشت: بعد از آخر مهلت مقرر قانونی با پیگیری محیط زیست این دو واحد در این هفته جمع آوری و تعطیل شد. رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان بهارستان ضمن اشاره به این که این واحدهای آبکاری در فرایند تولید محصولات خود از مواد شیمیایی و فلزات سنگین همچون نیکل و کروم استفاده می کردند، عنوان کرد: متأسفانه برخی از این واحدهای آبکاری بدون استفاده از سیستم تصفیه فاضلاب، پساب صنعتی حاصل از آبکاری را که حاوی مقدار زیادی از این فلزات و مواد شیمیایی است به صورت مستقیم در چاه های جاذب و منابع پذیرنده محیط زیست تخلیه می کنند و بدین سان موجبات آلودگی های شدید آب و خاک و همینطور به خطر انداختن سلامت ساکنین منطقه را فراهم می سازند. فاضلی در انتها تصریح کرد: به منظور بررسی عملکرد محیط زیستی، همه واحدهای مستقر در این شهرستان به صورت منظم و دوره ای مورد پایش قرار گرفته و از خروجی سیستم های تصفیه فاضلاب آنها نمونه برداری انجام می شود و در صورت نامناسب بودن عملکرد و خروجی پساب و محرز شدن آلایندگی این واحدها، برخورد قانونی لازم اعمال خواهد شد.


منبع:

1400/06/30
08:17:37
5.0 / 5
304
تگهای خبر: آب , آلودگی , خاك , سلامت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۴
گل سپید
golesepid.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل سپید محفوظ است

گل سپید

گل و گیاه