مدیر كل محیط زیست گیلان:

۱۴ میلیارد تومان اعتبار برای احیای تالاب انزلی نیاز است

۱۴ میلیارد تومان اعتبار برای احیای تالاب انزلی نیاز است گل سپید: مدیر کل محیط زیست گیلان ضمن اشاره به اینکه ۱۴ میلیارد و ۵۵۰ میلیون تومان اعتبار برای احیای تالاب انزلی نیاز است، اظهار داشت: درحال رایزنی با سازمان برنامه و بودجه برای اختصاص این اعتبار هستیم.به گزارش گل سپید به نقل از مهر، ساسان کفایی بامداد یکشنبه در جلسه احیای تالاب انزلی با اشاره به اینکه گیلان یکی از قطب های محیط زیست کشور است، اظهار داشت: تالاب انزلی با سابقه ۵۰ سال حفاظت زیست محیطی مانند نگینی در شمال کشور می درخشد اما به علت مشکلات متعدد، رشد ناپایداری دارد و وضعیت فعلی تالاب مساعد نیست.
مدیرکل محیط زیست گیلان ضمن اشاره به عدم وجود نقدینگی برای اختصاص اعتبار برای مبارزه با سنبل آبی، بیان نمود: با وجود آنکه مشکلی در اختصاص و جذب بودجه مبارزه با سنبل آبی نداشتیم اما به علت نبود نقدینگی این بودجه اختصاص نیافت.
وی با اشاره به اینکه طبق برآوردهای اداره کل محیط زیست گیلان ۱۴ میلیارد و ۵۵۰ میلیون تومان اعتبار برای احیای تالاب انزلی نیاز است، خاطرنشان کرد: درحال رایزنی با سازمان برنامه و بودجه برای اختصاص این اعتبار هستیم.
کفایی ضمن اشاره به آتشسوزی حاشیه تالاب انزلی، اظهار داشت: ۶۷.۴۹ هکتار از حاشیه تالاب به دنبال آتشسوزی اخیر سوخت که بالاترین میزان آن در منطقه چراغ پشتان گزارش شده که عمدی بود.
گفتنی است؛ در این نشست از کتابچه «سیپا»، برنامه و روشی جهت حفاظت و بهره مندی خردمندانه از تالاب ها هم رونمایی گردید.

1400/07/04
19:57:10
5.0 / 5
147
تگهای خبر: آب , زیست محیطی , محیط زیست
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
گل سپید
golesepid.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل سپید محفوظ است

گل سپید

گل و گیاه