رئیس مركز كنترل و پشتیبانی اطفای حریق وزارت دفاع خبر داد

استقرار تیم عملیات اطفای حریق هوایی وزارت دفاع در گچساران

استقرار تیم عملیات اطفای حریق هوایی وزارت دفاع در گچساران گل سپید: خلبان محمد مهدی نوری آل آقا از استقرار تیم عملیات اطفای حریق هوایی وزارت دفاع، جهت مهار آتش سوزی های جنگل های گچساران در استان کهکیلویه و بویر احمد آگاهی داد.


به گزارش گل سپید به نقل از وزارت دفاع، رییس مرکز کنترل و پشتیبانی اطفای حریق وزارت دفاع در باره این خبر اضافه کرد: این آتش سوزی از پس از ظهر روز شنبه به سبب نامعلومی شروع شده است که به سبب سخت گذر بودن و پوشش انبوه گیاهی و جنگلی و وزش باد شدت گرفته است.
وی همین طور افزود: پیرو درخواست بالگرد مجهز به تجهیزات اطفای حریق توسط سازمان جنگل ها و مدیریت بحران استان کهکیلویه و بویر احمد، بلافاصله یک فروند بالگرد به منطقه اعزام شد.
وی اشاره کرد: به سبب گسترش منطقه آتش سوزی یک فروند بالگرد دیگر نیز به این ظرفیت اضافه نمودیم و درحال حاظر دو فروند بالگرد مجهز به سبد ۴ هزار لیتری اطفای حریق مشغول به عملیات اطفا هوایی حریق در ارتفاعات منطقه گچساران هستند.
وی با بیان که اکنون بیش از ۱۰۰ نفر از نیروهای مردمی، کارکنان محیط زیست و نیروهای منابع طبیعی نیز درحال مهار و خاموش کردن آتش در کوه های مشرف به قلات گناوه هستند اظهار داشت: سخت گذر بودن تعدادی از این مناطق و پوشش گیاهی انبوه و علفزارهای وسیع در این منطقه، مهار آتش بدون حضور تیم عملیات اطفای حریق هوایی وزارت دفاع را با دشواری های زیادی رو به رو می کرد.
خلبان محمد مهدی نوری آل آقا با اعلان اینکه علت و وسعت آتش سوزی این منطقه بعد از بررسی های کارشناسی اعلام می شود اظهار داشت: ۵۳۵ هکتار از جنگلها و مراتع مناطق مختلف این شهرستان در مناطق خامی، نارک، آبریگون و کوه پهن طی پنج فقره آتش سوزی طعمه حریق شده است.

وی افزود: بیشترین وسعت آتش سوزی مربوط به کوه نارک بوده که به سبب ارتفاع بالا، شیب تند و سخت گذر بودن روند اطفای حریق را با کندی روبرو کرد.
خلبان محمد مهدی نوری آل آقا اشاره کرد: بیش از ۴۳۵ هزار هکتار عرصه منابع طبیعی در گچساران وجود دارد که از این مقدار ۳۲۰ هزار هکتار مرتع و بیش از ۱۱۵ هزار هکتار جنگل است.
گفتنی است درختان بلوط، بادام، بنه و کیکم مهم ترین پوشش گیاهی جنگل های این شهرستان است.
منبع:

1400/07/20
11:02:43
5.0 / 5
438
تگهای خبر: آب , آتش سوزی , باد , بحران
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۵
گل سپید
golesepid.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل سپید محفوظ است

گل سپید

گل و گیاه