اکران شهر زنده در سینما چارسو

اکران شهر زنده در سینما چارسو مدیر کل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران از اکران فیلم مستند تنوع زیستی شهر تهران با عنوان «شهر زنده» در روز دوشنبه 26 مهر ماه آگاهی داد.


به گزارش گل سپید به نقل از روابط عمومی اداره کل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران؛ «شینا انصاری» با اعلان اینکه مستند تنوع زیستی شهر تهران به سفارش اداره کل محیط زیست و از طرف خانم فولادوند و آقای محمدحسین نظری مستندسازان حوزه محیط زیست تهیه و تولید شده است، اظهار داشت: این مستند با عنوان «شهر زنده» در روز دوشنبه 26 مهر ماه ساعت 10 بامداد در پردیس سینمایی چارسو اکران می شود.

مدیر کل محیط زیست و توسعه پایدار گفت: معتقدیم تهرانِ برجای مانده از ساخت و سازها و توسعه بی رویه و ناموزون، همچنان می توان ردپایی از طبیعت و تنوع زیستی با ارزشی را مشاهده کرد و اگر شهروندان از محیط زیست پیرامون خود آگاهی داشته و زیست مندان آنرا بهتر بشناسند در می یابند که شهر بعنوان یک مجتمع زیستی واقع شده در بستر طبیعت، فقط مکانی جهت زندگی انسان ها نیست و تمامی موجودات زنده در آن حق حیات دارند و یقیناً عمده آنان به نحوی رفتار خواهند کرد تا سایر موجودات زنده شامل گیاهان و جانوران نیز در محیط های شهری قادر به بقا باشند و با انسان همزیستی کنند.

بگفته انصاری مستند تنوع زیستی"شهر زنده" بمنظور ارتقاء آگاهی شهروندان نسبت به تنوع زیستی تهران تهیه شده و اهمیت حفاظت و حراست از زیستگاه های طبیعی پایتخت و تداوم بقای گونه های گیاهی و جانوری را بعنوان سرمایه های طبیعی شهر آشکار نموده است.

وی ادامه داد: این مستند بعد از اکران مذکور، در بوستان ها، اماکن عمومی و مراکز فرهنگی هنری شهرداری تهران اکران عمومی خواهد شد.

وی همین طور اشاره کرد: پخش مستند تنوع زیستی شهر تهران با عنوان «شهر زنده» از شبکه مستند صدا و سیما نیز در دستورکار اداره کل محیط زیست و توسعه پایدار قرار دارد.
منبع:

1400/07/25
23:29:03
5.0 / 5
258
تگهای خبر: زندگی , شكار , طبیعت , گونه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۱
گل سپید
golesepid.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل سپید محفوظ است

گل سپید

گل و گیاه