معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری گیلان:

برداشت بدون مجوز شن و ماسه با برخورد قاطع دستگاه قضا همراه می شود

برداشت بدون مجوز شن و ماسه با برخورد قاطع دستگاه قضا همراه می شود معاون پیش گیری از وقوع جرم دادگستری گیلان اظهار داشت: دستگاه قضا با هر گونه برداشت بدون مجوز شن و ماسه برخورد قاطع انجام می دهد.احمد آقایی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به بازدید از محل برداشت شن و ماسه در منطقه کَلفت از توابع شهرستان فومن، اظهار نمود: شاهد برداشت های غیر اصولی و عدم نظارت متولیان در این منطقه هستیم.
وی با اعلان اینکه این اقدام سبب تخریب این سد در گذشته شده و متأسفانه شاهد استمرار این وضعیت در این منطقه هستیم، اضافه کرد: برداشت های غیر اصولی، غیر قانونی و غیر استاندارد مشاهده شده است.
معاون پیش گیری از وقوع جرم دادگستری گیلان افزود: برمبنای دستور رییس کل دادگستری استان برای رسیدگی به مطالبات و توقعات به حق مردم این اقدام متوقف گردید تا مسیر قانونی خودرا طی نماید.
وی تاکید کرد: هر گونه برداشت از رودخانه و معدن باید برمبنای پیوست زیست محیطی و زمین شناسایی بمنظور جلوگیری از رانش و ریزش و همین طور عدم تنش های اجتماعی را داشته باشد.
آقایی با اشاره به این که تعدادی از این مناطق تبدیل به مرتع شده و جلوه بسیار زیبایی برای گردشگری و استفاده مردم از مواهب الهی دارد که متأسفانه منفعت طلبی شخصی دست به غارت گری می زنند، تاکید کرد: دستگاه قضا اجازه چنین کاری را به سودجویان نخواهد داد.
وی افزود: افرادی که در این عرصه ترک فعل کنند و نظارتی بر عملکرد نداشته باشند بطور قطع دادستان های در سطح شهرستان های استان گیلان برخورد قانونی خواهند کرد.
معاون پیش گیری از وقوع جرم دادگستری گیلان افزود: آنچه که برای حاکمیت و دستگاه قضائی قابل توجه بوده اجرای عدالت اجتماعی است و تمام پروژه ها باید در امتداد صیانت از حقوق و مردم و حاکمیت که همان منافع و انتفاع عمومی است تبلور یابد.

1400/07/29
22:33:22
5.0 / 5
881
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۱
گل سپید
golesepid.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل سپید محفوظ است

گل سپید

گل و گیاه