شاخص هوای اصفهان در 14 منطقه قرمز و نارنجی است

شاخص هوای اصفهان در 14 منطقه قرمز و نارنجی است به گزارش گل سپید کارشناس امور آزمایشگاه حفاظت محیط زیست استان اصفهان اظهار داشت: شاخص کیفی هوای این کلانشهر امروز با میانگین 136 وضعیت ناسالم برای گروههای حساس را نشان میدهد.محمود مزارع در گفت و گو با خبرنگار مهر گفت: کیفیت هوا برمبنای اطلاعات ایستگاه های پایش آنلاین در خیابان احمدآباد با شاخص ۱۴۱، خیابان استانداری با شاخص ۱۱۵، باهنر با شاخص ۱۳۱، پروین با شاخص ۱۰۹، خرازی با شاخص ۱۲۲، رودکی با شاخص ۱۳۴، رهنان با شاخص ۱۴۷، فرشادی با شاخص ۱۲۴، فیض با شاخص ۱۱۴، کاوه با شاخص ۱۴۳ و ورزشگاه میثاق با شاخص ۱۴۵ در وضعیت ناسالم برای گروههای حساس (نارنجی) است.
وی افزود: شاخص کیفی هوا در خیابان انقلاب با میانگین ۱۶۴، جِی با شاخص ۱۵۷ و میرزا طاهر با شاخص ۱۶۸ شرایط ناسالم برای عموم شهروندان (قرمز) را نشان میدهد.
کارشناس امور آزمایشگاه های حفاظت محیط زیست استان اصفهان افزود: امروز هوای شهر سجزی با شاخص ۱۱۶ ناسالم برای گروههای حساس و در شاهین شهر با شاخص ۶۴ و مبارکه با شاخص ۸۸ در وضعیت قابل قبول ثبت شده ضمن این که ایستگاه های دولت آباد، خمینی شهر، نجف آباد و کاشان همچنان قطع است.
بنا به اعلام اداره کل هواشناسی استان اصفهان به جهت استقرار جوی به نسبت پایدار در سطح استان و کاهش دما، غلظت آلاینده های جوی خصوصاً در مناطق مرکزی و صنعتی همچون کلانشهر اصفهان بالا رفته است.
شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروههای حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرناکست.
شاخص کیفی هوا ( Air Quality Index ) معیاری است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا نظیر مونوکسید کربن، دی اکسید گوگرد، ترکیبات نیتروژن دار، اوزون و ذرات معلق ( ذرات کوچک تر از ۱۰ میکرومتر و ذرات کوچک تر از ۲.۵ میکرومتر) را که دارای حدود مجاز متفاوت با واحدهای مختلف است به یک عدد بدون واحد تبدیل می کند و وضعیت آلودگی هوا را نمایش می دهد.


منبع:

1400/08/04
21:56:11
5.0 / 5
262
تگهای خبر: آب , آلودگی , باد , دما
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۲
گل سپید
golesepid.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل سپید محفوظ است

گل سپید

گل و گیاه