رئیس اداره حفاظت محیط زیست هویزه:

وضعیت آبگیری تالاب هورالعظیم بحرانی است

وضعیت آبگیری تالاب هورالعظیم بحرانی است به گزارش گل سپید خوزستان رئیس اداره حفاظت محیط زیست هویزه ضمن اشاره به آبگیری ۶۰ درصدی هورالعظیم و وضعیت بحرانی تالاب، اظهار داشت: وضعیت مخازن ۳، ۴ و ۵ این تالاب بحرانی تر است.محمد ساکی در گفتگو با ایسنا، ضمن اشاره به آخرین وضعیت هورالعظیم در پاییز سال جاری بعد از تنش آبی تابستان اظهار نمود: وضعیت آبگیری تالاب هورالعظیم بحرانی است؛ هم اکنون میزان آبگیری تالاب هورالعظیم ۶۰.۱۸ درصد است و وضعیت مخازن ۳، ۴ و ۵ این تالاب بحرانی تر است.

وی ضمن اشاره به نبود ورودی آب به تالاب هورالعظیم، اضافه کرد: با عنایت به وضعیت آبی سدها و خالی بودن مخازن، حالا تنها راه این است که منتظر بارندگی باشیم تا میزان آبگیری تالاب بهتر شود.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست هویزه در مورد وضعیت زیست آبزیان تالاب اظهار داشت: هم اکنون تلفات گسترده ای از آبزیان در تالاب هورالعظیم مشاهده نشده است اما در جاهایی که عمق آب خیلی کم است بطور قطع اکسیژن و مواد مغذی آب کمتر می شود که در این نقاط، تلفات کمی از ماهیان مشاهده شده است.

ساکی ضمن اشاره به مهاجرت پرندگان به تالاب هورالعظیم، اضافه کرد: با سرد شدن تدریجی هوا در مناطق سردسیر، از آغاز مهرماه مهاجرت پرندگان آبزی و کنار آبزی به تالاب هورالعظیم شروع شده است و به تدریج پرندگان بیشتری در این تالاب حضور پیدا می کنند.

منبع:

1400/08/12
12:13:42
5.0 / 5
175
تگهای خبر: آب , بارندگی , بحران , محیط زیست
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۲
گل سپید
golesepid.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل سپید محفوظ است

گل سپید

گل و گیاه