گرمایش زمین، عامل اصلی آتشسوزی های غرب آمریکا بوده است

گرمایش زمین، عامل اصلی آتشسوزی های غرب آمریکا بوده است به گزارش گل سپید نتایج یک تحقیق که اخیرا انتشار یافته گرمایش زمین را بعنوان علت اصلی آتشسوزی های جنگلی در غرب ایالات متحده معرفی کرده است.


به گزارش گل سپید به نقل از ایسنا، بر مبنای نتایج مطالعه ای که همزمان با برگزاری اجلاس آب و هوایی «کوپ۲۶» در اسکاتلند انتشار یافت، تغییرات اقلیمی که عموما از فعالیتهای انسانی ناشی می شود اولین عامل آتشسوزی های ویرانگر جنگلی در غرب ایالات متحده آمریکا هستند.
مساحت مناطق تخریب شده بر اثر این آتشسوزی ها طی سالهای ۲۰۰۱ تا ۲۰۱۸ به صورت میانگین، سالانه ۱۳ هزار و ۵۰۰ هزار کیلومتر مربع تخمین زده شده است که این میزان نسبت به دوره ۱۶ ساله ۱۹۸۴ تا ۲۰۰۰ میلادی دو برابر افزایش نشان داده است.
رونگ فو، اقلیم شناسِ دانشگاه یوسی ال ای در کالیفرنیا که سرپرستی مطالعه انتشار یافته در مجله آکادمی ملی علوم ایالات متحده را برعهده داشته، می گوید: افزایش میزان آتشسوزی های ویرانگر جنگلی خیلی سریعتر از آنچه ما انتظار آن را داشتیم اتفاق افتاده است.
به گزارش یورونیوز، تیم تحقیقاتی فو ثابت کرده اند که افزایش چشم گیر آتشسوزی های جنگلی در غرب آمریکا ارتباط و نسبت مستقیمی با شاخصی معروف به "کمبود فشار بخار" یا خشکی هوا در طول فصل گرما دارد.
افزایش چشم گیر کمبود میزان رطوبت هوا طی ۲۰ سال قبل بر طبق این تحقیق، بیشتر معلول تغییرات آب و هوایی و گرمایش زمین است که عموما از فعالیتهای انسانی ناشی می شود.
به قول کارشناسان اقلیمی، دمای سیاره زمین از دوران قبل از انقلاب صنعتی تابحال به علت انتشار گازهای گلخانه ای که عموما از مصرف سوخت های فسیلی ناشی می شود ۱.۱ درجه سانتیگراد افزایش پیدا کرده و بیشتر این گرمایش به ۵۰ سال قبل مربوط می شود.1400/08/13
12:51:44
5.0 / 5
175
تگهای خبر: آب , آتش سوزی , جنگل , خشكی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۱
گل سپید
golesepid.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل سپید محفوظ است

گل سپید

گل و گیاه