چمران:

بجای اتخاذ روش های صحیح برای محیط زیست ما را درگیر مسائل سیاسی کردند

بجای اتخاذ روش های صحیح برای محیط زیست ما را درگیر مسائل سیاسی کردند به گزارش گل سپید رییس شورای شهر تهران ضمن انتقاد از برخی تلاش ها برای سیاسی کردن موضوعات ترافیک، آلودگی هوا و فضای سبز در شهر تهران اظهار داشت: بجای این که به اتخاذ روش های صحیح در زمینه محیط زیست و فضای سبز بپردازیم ما را درگیر مسائل سیاسی کردند.


به گزارش گل سپید به نقل از ایسنا، مهدی چمران در نشست هم اندیشی کارگروه های تخصصی کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران، اظهار داشت: شورای اسلامی شهرتهران برمبنای ضرورت و مسئولیت هایی که بر عهده دارد در کلانشهر تهران بعنوان ام القرای اسلام از ظرفیت و توان کمیسیون ها و کارگروه های تخصصی برای تحقق وظایف و مسئولیت های خود بهره می گیرد. ممکنست گاهی تصور شود که این وظیفه در مطالعه و بهره گیری از ظرفیت ها بر عهده شهرداری است و چه ضرورتی دارد که شورا در این حوزه فعالیت کند. بی شک شهرداری تمام تلاش خودرا می کند به بهترین شکل شهر را اداره کند اما باید یک برنامه و ریل گذاری مناسب برای شهرداری صورت گیرد که این کار توسط شورا محقق می شود تا قطار به خوبی روی آن حرکت نماید.
به نقل از ایشان، در دوره گذشته چنین موردی محقق شد که امروز به جایی برسیم که از آن دوران بعنوان دوران طلایی یاد نماییم. تصور نمی نماییم خدمات شهری و محیط زیست در جایی دیگر همچون سازمان محیط زیست باید دنبال شود و شورا در این امور دخالتی نداشته باشد روی تجربه تاکید می کنم و حضور افرادی همچون آقای خادم و شریعتمداری موجب شد حرکت هایی در شورا شروع شود که سبب تحول و حرکت مثبت در شهر شد.
رئیس شورای شهر تهران، افزود: کاری که امروز کمیسیون سلامت شورای شهر تهران دنبال می کند و از همگان در امور شهر نظرخواهی می کند قابل تحسین است. پس انتظار می رود که با برنامه ریزی صحیح نسبت به حل مشکلاتمان اقدام نماییم، ترافیک، آلودگی هوا و فضای سبز شهر از اهمیت به سزایی برخوردار می باشد که متاسفانه گاهی به بحث های سیاسی تبدیل می شود. یعنی یک بحث کاملا محیط زیستی را سیاسی کردند و به کشمکش های سیاسی کشاندند و ضربه های زیادی را به ریه های تنفسی شهر زدند.
رییس شورای شهر تهران ضمن اشاره به این که روزگاری تهران بعنوان یک باغ شهر شناخته می شد، اضافه کرد: در گذشته بخش زیادی از تهران فضای سبز بوده که امروز در پی خانه سازی ها به آهن و سیمان تبدیل گشته و به جایی رسیده که برای جان انسان ها مضر است. بی شک روی همه چیز، سلامت، قدرت، توان و... آلودگی هوا تاثیر نامطلوب می گذارد و بجای این که ما روش های درست اتخاذ نماییم که به محیط زیست و فضای سبز بنا ببخشیم، ما را درگیر مسائل سیاسی کردند.
چمران ضمن اشاره به افزایش سرانه فضای سبز از 8.5 متر به 15 متر در دوره چهارم شورای شهر تهران، اظهار داشت: ظرف چهار سال قبل اندکی به این سرانه اضافه شده، هر چند که خدمات شهری ابعاد فراوانی دارد. همچون تمیزی و زیبایی شهر که همه مهم هستند اما سلامت و آرامش شهر در درجه اول اهمیت قرار دارد. بر همین مبنا به مردم شهر می گوییم آماده ایم برای برنامه ریزی درست تر و جهادی تر مسئولین مدیریت شهری شبانه روزی فعالیت کنند.
وی اظهار داشت: این در شرایطی است که به لحاظ مالی بدهی های گسترده ای وجود دارد. امروز هر کاری می خواهیم انجام دهیم باید ابتدا به بدهی ها بیندیشیم اما ان شاءالله به لطف الهی اگر همه دست به دست هم دهیم و با خلوص پیش برویم موفق خواهیم شد. این امر در سال 82 تجربه شد و موفق هم بود، چونکه با حمایت مردم کارها انجام می شد.
منبع:

1400/09/06
21:01:49
5.0 / 5
544
تگهای خبر: آلودگی , باغ , خدمات , دما
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
گل سپید
golesepid.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل سپید محفوظ است

گل سپید

گل و گیاه