وقوع رگبار در بیشتر نقاط

وقوع رگبار در بیشتر نقاط رییس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا ضمن بیان این که از اواخر امروز(10آذر) در بیشتر نقاط کشور وقوع رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید پیش بینی می شود، اظهار داشت: از پس از ظهر امروز چهارشنبه(10آذر)سامانه بارشی ووارد کشورو در بعضی نقاط کشور سبب بارش می شود.صادق ضیاییان در گفت و گو با ایسنا اضافه کرد: امروز(۱۰آذر) در بعضی نقاط استانهای کرمان، هرمزگان و سیستان و بلوچستان رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید موقت رخ خواهد داد.

رئیس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا افزود: از پس از ظهر چهارشنبه(۱۱آذر) سامانه بارشی وارد کشور و در بعضی نقاط استانهای آذربایجان غربی و شرقی و کردستان سبب بارش می شود.

ایشان سپس اظهار داشت: روز پنجشنبه (۱۱آذر) این سامانه در استانهای واقع در شمال غرب، غرب، جنوب غربی استانهای ساحلی خزر، استانهای واقع در دامنه های جنوبی البرز مرکزی و بخش هایی از مرکز کشور سبب بارش باران، وزش باد شدید موقت، در استانهای جنوبی رعد و برق و در بعضی نقاط شمال غرب و ارتفاعات استانهای واقع در البرز مرکزی و زاگرس مرکزی سبب بارش برف می شود.

رئیس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا افزود: روز جمعه (۱۲آذر) بارش در شمال غرب و غرب قطع می شود و در نیمه شرقی کشور، سواحل مرکزی و شرقی خزر، نواحی مرکزی و جنوبی کشور بارش خواهیم داشت. دریای خزر روزهای پنجشنبه و جمعه مواج پیش بینی می شود.

به گفته رییس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا شنبه (۱۳آذر) در استانهای خراسان رضوی و خراسان جنوبی بارش پراکنده رخ می دهد و سامانه بارشی از کشور خارج می شود.

ایشان سپس اظهار داشت: طی روزهای پنجشنبه (۱۱آذر) و جمعه (۱۲آذر) کاهش ۸ تا ۱۲ درجه ای دما در نیمه شمالی کشور رخ خواهد داد. امروز(۱۰آذر) و فردا(۱۱آذر) ادامه آلودگی هوا را در شهرهای صنعتی و پرجمعیت خواهیم داشت.

به گفته ضیاییان در شهرهای تهران، اصفهان و مشهد تا اواسط روز پنجشنبه (۱۱آذر) همچنان هوا آلوده خواهد بود و از اواخر وقت پنجشنبه(۱۱آذر) از میزان آلودگی در این شهرها کم می شود.

رئیس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده اظهارکرد: آسمان تهران فردا (۱۱آذر) قسمتی ابری تا ابری گاهی وقوع رگبار باران و رگبار برف و وزش باد با حداقل دمای ۲ و حداکثر دمای ۱۵درجه سانتیگراد و طی جمعه (۱۲آذرماه) ابری گاهی رگبار باران و به تدریج کاهش ابر با حداقل دمای ۲- و حداکثر دمای۱۲درجه سانتیگراد پیش بینی می شود.

ضیاییان در آخر اظهار داشت: طی امروز و فردا (۱۰و ۱۱آذرماه) بندرعباس با دمای ۳۰ درجه سانتیگراد گرم ترین و ارومیه با دمای۱۵ و ۸درجه سانتیگراد سردترین مراکز استان کشور هستند.1400/09/10
11:47:41
5.0 / 5
267
تگهای خبر: آسمان , آلودگی , باد , بارش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
گل سپید
golesepid.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل سپید محفوظ است

گل سپید

گل و گیاه