وضعیت قرمز آلودگی هوا در 10 نقطه شهر اصفهان

وضعیت قرمز آلودگی هوا در 10 نقطه شهر اصفهان به گزارش گل سپید کارشناس امور آزمایشگاه حفاظت محیط زیست استان اصفهان اظهار داشت: شاخص کیفی هوای این کلانشهر امروز با میانگین 140 وضعیت ناسالم برای گروههای حساس (نارنجی) را نشان میدهد.محمود مزارع در گفت و گو با خبرنگار مهر گفت: کیفیت هوا بر طبق اطلاعات ایستگاه های پایش آنلاین در خیابان احمدآباد و رهنان با شاخص ۱۵۲، استانداری و کاوه با شاخص ۱۵۳، انقلاب با شاخص ۱۶۰، جِی با شاخص ۱۹۲، باهنر و بزرگراه خرازی با شاخص ۱۵۶، رودکی با شاخص ۱۶۷ و ورزشگاه میثاق با شاخص ۱۶۲ ناسالم برای عموم شهروندان (قرمز) است.
وی با اعلان اینکه سه ایستگاه پایش در خیابان های باغ غدیر، میرزا طاهر و دانشگاه قطع است، اظهار داشت: شاخص کیفی هوا در خیابان های پروین و فیض با ۱۴۵ و فرشادی با ۱۴۶ وضعیت ناسالم برای گروههای حساس را نشان میدهد. کارشناس امور آزمایشگاه حفاظت محیط زیست استان اصفهان اظهار داشت: امروز هوای شهر صنعتی سگزی با شاخص ۱۲۱ ناسالم برای گروههای حساس و در شاهین شهر با شاخص ۶۵ و مبارکه با شاخص ۹۰ در وضعیت قابل قبول ثبت شده ضمن این که ایستگاه های دولت آباد، خمینی شهر، نجف آباد و کاشان همچنان قطع است.
بنا به اعلام اداره کل هواشناسی استان اصفهان به جهت استقرار جوی به نسبت پایدار در سطح استان و کاهش محسوس دما و مه صبحگاهی غلظت آلاینده های جوی خصوصاً در مناطق مرکزی و صنعتی همچون کلانشهر اصفهان بالا رفته است و این شرایط تا اواسط هفته پیش رو ادامه دارد. باتوجه به تشدید آلودگی هوای کلانشهر اصفهان به همه شهروندان خصوصاً گروههای لطمه پذیر همچون سالمندان، افراد دارای بیماریهای زمینه ای، قلبی و ریوی و کودکان کمتر از پنج سال سفارش می شود از تردد غیر ضروری در سطح شهر و فعالیت ورزشی در فضای باز در طول این مدت بپرهیزند.
شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروههای حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرناکست.
شاخص کیفی هوا ( Air Quality Index ) معیاری است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا نظیر مونوکسید کربن، دی اکسید گوگرد، ترکیبات نیتروژن دار، اوزون و ذرات معلق ( ذرات کوچک تر از ۱۰ میکرومتر و ذرات کوچک تر از ۲.۵ میکرومتر) را که دارای حدود مجاز متفاوت با واحدهای مختلف است به یک عدد بدون واحد تبدیل می کند و وضعیت آلودگی هوا را نمایش می دهد.


منبع:

1400/09/19
21:36:31
5.0 / 5
255
تگهای خبر: آب , آلودگی , باد , باغ
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
گل سپید
golesepid.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل سپید محفوظ است

گل سپید

گل و گیاه