برای دومین روز پیاپی؛

کیفیت هوای اصفهان قابل قبول است

کیفیت هوای اصفهان قابل قبول است به گزارش گل سپید کارشناس امور آزمایشگاه حفاظت محیط زیست استان اصفهان اظهار داشت: شاخص کیفی هوای این کلانشهر امروز با میانگین ۹۵ برای دومین روز متوالی وضعیت قابل قبول (زرد) را نشان داده است.محمود مزارع در گفتگو با خبرنگار مهر عنوان کرد: کیفیت هوا برپایه اطلاعات ایستگاه های پایش آنلاین در خیابان احمدآباد با شاخص ۹۸، انقلاب با شاخص ۷۶، پروین با شاخص ۷۹، باهنر با شاخص ۹۹، رودکی با شاخص ۹۱، رهنان با شاخص ۶۷، فرشادی با شاخص ۹۷، فیض با شاخص ۹۵ و میرزا طاهر با شاخص ۷۱ در وضعیت (زرد) قابل قبول است.
او افزود: شاخص کیفی هوا در خیابان های استانداری، باهنر، بزرگراه خرازی، کاوه و ورزشگاه میثاق به ترتیب با ۱۱۳، ۱۲۴، ۱۱۶، ۱۰۴ و ۱۰۶ AQI وضعیت "نارنجی" ناسالم برای گروههای حساس را نشان داده است.
کارشناس امور آزمایشگاه حفاظت محیط زیست استان اصفهان اظهار داشت: امروز وضعیت کیفیت هوای شهر صنعتی سگزی به علت قطعی سیستم پایش در دسترس نیست اما هوا در شاهین شهر با شاخص ۹۱ و مبارکه با شاخص ۸۵ در شرایط قابل قبول ثبت شده ضمن این که ایستگاه های منطقه صنعتی دولت آباد، خمینی شهر، نجف آباد و کاشان همچنان قطع است.
شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروههای حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرناک می باشد.
شاخص کیفی هوا ( Air Quality Index ) معیاری است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا نظیر مونوکسید کربن، دی اکسید گوگرد، ترکیبات نیتروژن دار، اوزون و ذرات معلق ( ذرات کوچک تر از ۱۰ میکرومتر و ذرات کوچک تر از ۲.۵ میکرومتر) را که دارای حدود مجاز متفاوت با واحدهای مختلف است به یک عدد بدون واحد تبدیل می کند و وضعیت آلودگی هوا را نمایش می دهد.


منبع:

1400/10/13
23:14:45
5.0 / 5
162
تگهای خبر: آب , آلودگی , باد , سیستم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۴
گل سپید
golesepid.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل سپید محفوظ است

گل سپید

گل و گیاه