رییس گروه سلامت هوا و تغییر اقلیم وزارت بهداشت اعلام كرد

هوای تهران ناسالم برای همه

هوای تهران ناسالم برای همه به گزارش گل سپید رئیس گروه سلامت هوا و تغییر اقلیم وزارت بهداشت با بیان وضعیت ناسالم هوا برای همه گروه ها در ۱۶ ایستگاه کیفیت هوا در تهران، اظهار داشت: دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی به نمایندگی وزارت بهداشت درخواست تشکیل کمیته اضطرار در تهران کرده است.


دکتر عباس شاهسونی در گفتگو با ایسنا، گفت: ۱۶ ایستگاه در تهران در وضعیت «ناسالم برای همه گروه ها» قرار دارند و این مناطق با شاخص بالای ۱۵۰ در وضعیت اضطرار هستند.
وی اضافه کرد: با عنایت به پایداری هوا تا روز دوشنبه و کیفیت هوا در ایستگاه های سنجش، دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی به نمایندگی وزارت بهداشت درخواست تشکیل کمیته اضطرار در تهران کرده است.
شاهسونی افزود: گروههای حساس، سالمندان، بیماران تنفسی و قلبی، زنان آبستن و کودکان تا حد امکان در سطح شهر تردد نکنند؛ همینطور ورزشکاران از ورزش در فضای باز پرهیز کنند و افرادی که باید در محل کار حاضر شوند، کمتر در فضای باز حضور داشته باشند.
وی اخطار داد: در این شرایط افزایش بیماری های قلبی یا ریوی و مرگ زودرس در بیماران قلبی و سالمندان و افزایش علایم تنفسی در کل جمعیت وجود دارد.
شاهسونی افزود: مقایسه شاخص کیفیت هوا در ۹ ماه ابتدایی سال ۱۴۰۰ نسبت به ۱۳۹۹ نشان دهنده کاهش تعداد روزهای با هوای قابل قبول، افزایش تعداد روزهای ناسالم برای گروههای حساس، ناسالم برای همه گروه ها است و در نتیجه کاهش کیفیت هوا نسبت به سال قبل است.
منبع:

1400/10/19
20:01:57
5.0 / 5
100
تگهای خبر: آب , بهداشت , پزشك , تردد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۵
گل سپید
golesepid.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل سپید محفوظ است

گل سپید

گل و گیاه