تداوم آلودگی هوا در اراك؛

شمار روزهای ناسالم هوا در اراک به ۱۶۴ رسید

شمار روزهای ناسالم هوا در اراک به ۱۶۴ رسید کیفیت هوای شهر اراک برمبنای اطلاعات سامانه پایش کیفی هوای کشور در وضعیت ناسالم برای تمامی گروههای سنی قرار گرفت.به گزارش گل سپید به نقل از مهر، اطلاعات ایستگاه های سنجش آلودگی هوای شهر اراک، کیفیت هوای این شهر را در بامداد روز یکشنبه ۱۵ اسفندماه با شاخص ۱۳۷ نشان میدهد که به مدلول شرایط ناسالم برای گروههای سنی حساس است.
گفتنی است شاخص لحظه ای کیفیت هوای اراک در ساعت ۹ بامداد امروز نیز به ۱۵۷ رسیده که نشانگر کیفیت هوای ناسالم برای تمامی گروههای سنی است.
طبق اعلام اداره امور آزمایشگاه های اداره کل حفاظت محیط زیست استان مرکزی آلاینده مسئول در این شهر صنعتی، ذرات معلق ۲ و نیم میکرون و علت آلودگی گرد و غبار منطقه ای و فرامنطقه ای است.
بر اساس آمارهای موجود مردم اراک از شروع سال جاری تا حالا ۱۶۴ روز با وضعیت هوای ناسالم مواجه بوده اند. این در حالیست که در سال قبل ۵۲ روز باکیفیت هوای ناسالم در اراک به ثبت رسید.
بنابر سفارش کارشناسان در مورد شرایط ناسالم، ضرورت دارد مردم خصوصاً گروههای حساس سنی چون کودکان، زنان باردار، بیماران قلبی، ریوی و سالمندان در خانه بمانند و از حضور و تردد در فضای باز بپرهیزند چون ذرات گرد و غبار کوچک هستند و می توانند با ورود به دستگاه تنفسی موجب لطمه تنفسی شوند.


منبع:

1400/12/26
17:39:59
5.0 / 5
295
تگهای خبر: آلودگی , تردد , دستگاه , دما
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۴
گل سپید
golesepid.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل سپید محفوظ است

گل سپید

گل و گیاه