نیوزیلند چگونه انتشار گازهای گلخانه ای را کاهش می دهد؟

نیوزیلند چگونه انتشار گازهای گلخانه ای را کاهش می دهد؟ خراسان رضوی نیوزیلند سرعت پذیرش خودرو های الکتریکی را برای کاهش انتشار گازهای گلخانه ای بالا می برد.


به نقل از بلومبرگ، نیوزیلند پذیرش خودرو های الکتریکی را تسریع و هیدروژن را بعنوان منبع انرژی جایگزین بررسی خواهد نمود چونکه به دنبال حذف تدریجی سوخت های فسیلی و ایفای نقش خود در کاهش گرمایش جهانی است.
دولت نیوزیلند با بیان نخستین برنامه کاهش انتشار گازهای گلخانه ای خود در ولینگتون(پایتخت نیوزیلند) اظهار داشت: در ابتدا ۲.۹ میلیارد دلار نیوزیلند (۲.۵ میلیارد دلار سنگاپور) را طی چهار سال به بودجه طیفی از اقدامات، از مشوق های خودرو های برقی گرفته تا حذف تدریجی دیگ های زغال سنگ و کمک به کشاورزان در کاهش انتشار گاز متان از دام اختصاص خواهد داد.
جاسیندا آردرن، نخست وزیر نیوزیلند در اطلاعیه ای اظهار نمود: «این یک رویداد مهم در گذار ما به آینده ای کم آلاینده است. همه ما گزارش های اخیر در مورد افزایش سطح آب دریا و تأثیر آن در نیوزیلند را شاهد بوده ایم و نمی توانیم مبحث تغییر آب وهوا را تا وقتی که برای حل آن دیر نشده است، رها نماییم.»
دولت می گوید: باوجود سهم کوچکی در انتشار گازهای گلخانه ای جهانی، نیوزیلند باید نقش خویش را در محدودکردن افزایش دمای جهان تا ۱.۵ درجه سانتیگراد بالاتر از سطح پیش از صنعتی شدن ایفا کند.
گرانت رابرتسون وزیر دارایی اظهار داشت: در نیوزیلند محیط زیست ما واقعا اقتصاد ماست. دولت تلاشهای خویش را برای کربن زدایی حمل و نقل افزایش خواهد داد و هدف آن این است که حداقل ۳۰ درصد از ناوگان خودرو های سبک کشور تا سال ۲۰۳۵ برقی شود.
تلاش هایی برای کاهش زباله هایی که به محل های دفن زباله می روند، انجام می شود و اغلب خانوارها تا سال ۲۰۳۰ به تفکیک زباله های خانگی دسترسی خواهند داشت. دولت همینطور دیگ های جدید زغال سنگ با دمای پایین و متوسط را ممنوع و تا سال ۲۰۳۷ دیگ های موجود را متوقف خواهد نمود.
اقتصاد نیوزیلند متکی به کشاورزی و بخصوص گاوها و گوسفندانی است که انتشار گاز متان آنها عامل اصلی گرمایش جهانی است. دولت اظهار داشت که یک مرکز اقدام اقلیمی در مورد انتشارات کشاورزی ایجاد خواهد نمود که تحقیق و توسعه محصولاتی را که به کاهش گازهای گلخانه ای در مزرعه کمک می نماید را تسریع بخشد.
همینطور در کاشت درختان بیشتر برای افزایش ترسیب کربن سرمایه گذاری می نماید و با استفاده از انرژی گرمایی برای انتقال آنها به منابع تجدیدپذیر همکاری می کند.
هزینه این طرح ها از راه صندوق واکنش اضطراری آب وهوا به ارزش ۴.۵ میلیارد دلار نیوزیلند که توسط درآمدهای حاصل از طرح تجارت گازهای گلخانه ای کشور حمایت می شود، پرداخت خواهد شد. دولت، هفته گذشته اهدافی را برای کاهش گازهای گلخانه ای طی ۱۴ سال آینده بعنوان بخشی از هدف خود برای دستیابی به انتشار صفر خالص تا سال ۲۰۵۰ تعیین کرد.
آردرن بیان نمود: پرداختن به تغییرات آب وهوایی می تواند هزینه های زندگی را کم کند. این کاهش اتکای ما به سوخت های فسیلی، خانواده ها را در مقابل نوسانات افزایش قیمت های بین المللی محافظت می کند و در عین حال قبوض حمل و نقل و انرژی را می کاهد.
منبع:

1401/02/28
22:40:58
5.0 / 5
225
تگهای خبر: آب , دریا , دما , زباله
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۴
گل سپید
golesepid.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل سپید محفوظ است

گل سپید

گل و گیاه