مدیركل حفاظت محیط زیست لرستان تشریح كرد:

عوامل اصلی خشکیدگی پایین دست رودخانه کشکان

عوامل اصلی خشکیدگی پایین دست رودخانه کشکان به گزارش گل سپید لرستان مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان اظهار داشت: عدم مدیریت در تخصیص آب یکی از عوامل اصلی خشکیدگی در پایین دست رودخانه کشکان است.


علی سالاروند در بازدید از وضعیت رودخانه دوآب و ایستگاه پمپاژ فیض آباد شهرستان سلسله، تغییرات اقلیمی، کمبود نزولات جوی، خشکسالی و عدم مدیریت در تخصیص آب و برداشت های بی رویه و سودجویانه و همینطور عدم رعایت الگوی کشت در سرشاخه های رودخانه کشکان را از عوامل اصلی خشکیدگی در پایین دست این رودخانه برشمرد.
وی مدیریت آب در شرایط خشکسالی و جمع آوری موتور تلمبه های غیر مجاز و همسویی موتور تلمبه های مجاز با شرایط خشکسالی فعلی و اصلاح الگوهای کشت در بالادست رودخانه کشکان را برای حفظ حیات زیستمندان و انتفاع ذی نفعان پایین دست مهم دانست.
مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان پیگیری این امور از سوی ارگان های متولی را ضروری و بسیار حائز اهمیت دانست و هرگونه کم کاری در این حوزه را مصداق ترک فعل دستگاههای متولی دانست.
سالاروند، اقدام در قالب قانون توزیع عادلانه آب را مهم ترین و بهترین چاره برای غلبه بر شرایط فعلی دانست و خواهان اقدام و تشریک مساعی همه دستگاههای اجرایی برای غلبه بر شرایط فعلی شد.
منبع:

1401/04/24
16:11:28
5.0 / 5
151
تگهای خبر: آب , باد , خشكی , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
گل سپید
golesepid.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل سپید محفوظ است

گل سپید

گل و گیاه