مدیركل گردشگری خراسان جنوبی:

ثبت رکورد جهانی در نهبندان

ثبت رکورد جهانی در نهبندان بیرجند_ مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان جنوبی از ثبت دمای ۷۳درجه طی ۲۴ساعت گذشته در ریگ یلان نهبندان خراسان جنوبی توسط تیمی از اعضای هئیت علمی دانشگاه های کشور اطلاع داد.به گزارش گل سپید به نقل از مهر، ظهر سه شنبه جهت بررسی ابعاد مختلف رویداد نخستین ثبت زمینی داده های هواشناسی در بیابان لوت با حضور معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری، مدیر کل میراث فرهنگی استان و تیم انجام این کار علمی برگزار گردید.
در حاشیه این جلسه مدیر کل میراث فرهنگی خراسان جنوبی به خبرنگاران اظهار داشت: بر مبنای برداشت های اولیه به دست آمده دمای ۷۳درجه طی ۲۴ساعت در تعداد زیادی از نقاط مورد نظر به ثبت رسید.
وی افزود: با درخواست مدیر پایگاه میراث جهانی بیابان لوت، نخستین رویداد ثبت زمینی داده های هواشناسی در بیابان لوت به همت برخی از اعضای هیات علمی دانشگاه های کشور با هماهنگی استانداری و نهادهای امنیتی استان انجام شد.
وی خاطرنشان کرد: پس از بررسی همه جوانب انجام این کار، تیم مورد نظر به منطقه بیابان لوت اعزام و همه داده ها در نقاط مختلف برداشت شد که به نتایج منحصر به فردی رسیدیم.
شاهوردی اظهار نمود: همه ادعاهایی که در کشور درباره گرم ترین نقاط داشتیم بر مبنای تصاویر ماهواره ای بود که با این رویداد نادر، داغ ترین نقطه جهان با دمای ۷۳درجه در ریگ یلان در نهبندان است.
وی افزود: پس از تحلیل نهایی داده ها، اتفاق بسیار خوبی جهت استفاده از ظرفیت های موجود برای جذب توریست جهانی در استان را شاهد خواهیم بود.


منبع:

1401/04/29
12:37:17
5.0 / 5
488
تگهای خبر: دانش , دما , گردشگری , هوا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
گل سپید
golesepid.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل سپید محفوظ است

گل سپید

گل و گیاه