در پی بارش های اخیر؛

یک میلیون متر مکعب به ذخایر آبی سدهای آب آشامیدنی مشهد افزوده شد

یک میلیون متر مکعب به ذخایر آبی سدهای آب آشامیدنی مشهد افزوده شد مشهد ـ مدیر دفتر بهره برداری از آب های شرب مشهد اظهار داشت: به دنبال بارش های اخیر در مشهد، سیلاب های اخیر حدود یک میلیون متر مکعب به ذخایر آبی سدهای آب آشامیدنی مشهد افزوده است.امیر سالکی در گفت و گو با خبرنگار مهر اظهار نمود: با وجود سیلاب های رخ داده، هم اکنون ۲۹۸ میلیون مترمکعب آب در مخازن چهارسد تامین کننده آب آشامیدنی شهرستان مشهد ذخیره شده است.
مدیر دفتر بهره برداری از آب های شرب مشهد با اشاره به این که سیلاب های اخیر بطور کامل مهار شده است، اضافه کرد: با توجه به این که حجم ذخیره سدها کم بوده سیلاب های وارد به سدهای تامین کننده آب این شهر خسارتی وارد نکرده است.
وی با اعلان اینکه وضعیت ذخیره آب در سد دوستی ۲۷۱.۹۲ میلیون متر مکعب است، اظهار داشت: حجم ذخیره آب در سدها امسال ۲۹۸ میلیون متر مکعب بوده که این آمار در سال قبل ۴۲۳ میلی متر مربع بوده است.
سالکی با اشاره به این که حجم ورودی آب در ایتدای سال آبی ۹۰.۳۷ میلی متر بوده است، افزود: سدها در سال آبی گذشته در زمان مشابه ۳۳ درصد پر بوده اند که در سال آبی جاری این آمار ۲۴ درصد بوده است.
مدیر دفتر بهره برداری از آب های شرب مشهد با اشاره به وضعیت بارندگی استان، اظهار داشت: بارندگی استان در سال آبی گذشته ۹۸.۸ میلی متر بوده که این رقم در سال آبی جاری به ۱۶۵ میلی متر رسیده است که شاهد افزایش ۶۷ درصدی بارش نسبت به سال آبی گذشته و کاهش ۲۳ درصدی نسبت به متوسط میان مدت بودیم.

1401/05/11
22:21:14
5.0 / 5
423
تگهای خبر: آب , بارش , بارندگی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
گل سپید
golesepid.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل سپید محفوظ است

گل سپید

گل و گیاه