معاون محیط زیست كشور:

اولویت سازمان محیط زیست کشور صیانت از منابع زیستی است

اولویت سازمان محیط زیست کشور صیانت از منابع زیستی است کردستان معاون محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی سازمان محیط زیست کشور با اعلان اینکه آینده متعلق به کشورهایی است که تنوع زیستی بالایی دارند و با حفظ آن می توانند بهترین استفاده را از آن کنند، اظهار داشت: اولویت سازمان محیط زیست کشور صیانت از منابع زیستی است و در امتداد حفظ این منابع توسعه و اجرای برنامه های دولت را هم مدنظر دارد.


حسن اکبری، در مراسم تکریم و معارفه مدیران کل حفاظت محیط زیست استان کردستان با اشاره به این که همه به وضعیت محیط زیست کشور آگاه هستند، اضافه کرد: فرونشست دشت ها، افزایش کانون های فرسایش بادی، آلودگی کلانشرها، افزایش تجمعی سیل، نابودی حیات وحش و جنگلها از با اهمیت ترین چالش های محیط زیست کشور است.
وی با اشاره به این که طی این سال ها بیش از ۷۰ درصد جمعیت گونه های برجسته حیات وحش کشور را از دست دادیم، اضافه کرد: قسمتی از سرمایه زیستی از بین رفته و باید همه تلاش خودرا برای صیانت از قسمت باقی مانده به کار گیریم.
معاون محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی سازمان حفاظت محیط زیست کشور افزود: کمبود آب و مسائل مربوط به خاک هشدارهایی است نسبت به این که باید رفتار و روش خودرا در رابطه با محیط زیست تغییر دهیم.
وی اظهار داشت: ادارات کل محیط زیست در استانها نباید فعالیت خودرا تنها محدود به مناطق حفاظت شده کنند و در هر جایی تخریب منابع اتفاق افتد از آنجائیکه منجر به آلودگی می شود باید واکنش نشان دهند.
اکبری با اشاره به این که توسعه گران هم خواهان حفظ و حراست از محیط زیست هستند و فقط باید به آنها اطلاعات لازم و بطور صحیح راهنمایی و هدایت شوند، تصریح کرد: اگر امروز تذکرات و هشدارهای لازم را در امتداد حراست از محیط زیست ارائه نکنیم اهمال نموده ایم.
کمال حسینی، سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استاندار کردستان نیز در ادامه این مراسم، با اشاره به این که حفظ و حراست از منابع طبیعی از وظایف مهم آحاد مردم است، گفت: در این استان سیاست گذاری کلی برمبنای توسعه پایدار می باشد.
وی با اشاره به این که تامین نیازهای اولیه جامعه با تاکید بر حفظ منابع در اختیار و انتقال آن به نسل های آینده از اولویت های ما است، تصریح کرد: کارهای توسعه ای در کردستان درحال شکل گیری است که عملیات اجرائی خیلی از پروژه ها در این جهت برمبنای توسعه پایدار شروع شده است. سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استاندار کردستان اظهار داشت: یکی از مطالبات به حق مردم استان استفاده از نیروهای این استان در بدنه مدیریتی سازمان ها در سطح کشور است.1401/05/13
13:30:54
5.0 / 5
75
تگهای خبر: آب , آلودگی , باد , جنگل
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۱
گل سپید
golesepid.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل سپید محفوظ است

گل سپید

گل و گیاه