رگبار و وزش باد شدید در مناطق شمالی تهران

رگبار و وزش باد شدید در مناطق شمالی تهران به گزارش گل سپید اداره کل هواشناسی استان تهران ضمن اشاره به رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید و احتمال بارش تگرگ در نقاط مستعد طی روزهای آینده نسبت به کوهنوردی و صعود به ارتفاعات، پارک خودرو ها در کنار درختان فرسوده و عدم تردد و اتراق در حاشیه و بستر مسیل ها و رودخانه ها اخطار داد.


به گزارش گل سپید به نقل از ایسنا، اداره کل هواشناسی استان تهران با صدور هشدار سطح زرد و با اشاره به رشد ابرهای همرفتی خصوصاً در ساعات ظهر تا شب و فعالیت سامانه بارشی که از شنبه (۱۵ مردادماه) آغاز می شود و دوشنبه (۱۷ مردادماه) اختتام می یابد، آورده است: رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید موقتی و در نقاط مستعد احتمال بارش تگرگ در مناطق شمالی خصوصاً ارتفاعات استان تهران پیش بینی می شود.
بر این اساس احتمال جاری شدن روان آب و آبگرفتگی بعضی معابر و سیلابی شدن رودخانه های فصلی و مسیل ها، رخداد صاعقه، احتمال خسارت در اثر وزش باد شدید لحظه ای، رخداد مه و کاهش شعاع دید در ارتفاعات و گردنه های کوهستانی، اختلال موقت در «آمد و شد» خصوصاً در جاده های کوهستانی، امکان شکستن درختان فرسوده و لطمه به صنایع و بخش های مختلف کشاورزی وجود دارد.
بدین جهت نسبت به عدم تردد و اتراق در حاشیه و بستر مسیل ها و رودخانه ها، عدم جابجایی عشایر کوچ رو، پرهیز از کوهنوردی و صعود به ارتفاعات، عدم پارک خودرو در کنار درختان فرسوده، عدم پرواز با هواپیماهای سبک و بالگرد، مستحکم سازی سازه های موقت مانند پوشش گلخانه ها و تابلوهای تبلیغاتی و آمادگی دستگاه های اجرائی مانند نیروهای امدادی، راهداری، شهرداری، وزارت نیرو و... سفارش می شود.
به گزارش گل سپید به نقل از ایسنا، اداره کل هواشناسی استان تهران همین طور با اشاره به ناپایداری های موقت و وزش باد شدید که از شنبه (۱۵ مردادماه) شروع می شود و تا دوشنبه (۱۷ مردادماه) ادامه دارد، آورده است: وزش باد شدید (احتمال وزش باد خیلی شدید موقتی)، گرد و خاک، گاهی کاهش دید و کاهش کیفیت هوا در مناطق جنوبی و غربی و مرکزی استان تهران پیش بینی می شود.
بدین جهت احتمال شکستن درختان فرسوده و لطمه به سازه های موقت، احتمال سقوط اجسام، در بعضی ساعت ها خیزش گرد و خاک، احتمال نفوذ و گسترش گرد و غبار انتقالی غربی، احتمال تاخیر در بعضی پروازها وجود دارد. پس نسبت به مستحکم کردن پوشش گلخانه ها و سازه های موقت مانند تابلوهای تبلیغاتی، عدم پارک خودرو در کنار درختان فرسوده و ساختمان های نیمه کاره، عدم تردد در کنار سازه های نیمه تمام، پرهیز از پرواز با گلایدر و هواپیماهای سبک، اجتناب از قرار گرفتن کودکان، سالمندان و افراد دارای بیماری تنفسی در فضای باز، مدیریت در نگهداری تاسیسات حساس به گرد و خاک و پرهیز از سفرهای غیرضروری سفارش می شود.
به گزارش گل سپید به نقل از ایسنا، هشدار زرد رنگ به مفهوم این است که پدیده ای جوی رخ خواهد داد که ممکنست در سفرها و انجام کارهای روزمره اختلالاتی را بوجود آورد. این هشدار برای آگاهی مردم صادر می شود تا بتوانند آمادگی لازم را برای مواجهه با پدیده ای جوی داشته باشند که از حالت معمول کمی شدت بیشتری دارد. از طرف دیگر مسئولان نیز در جریان این هشدارها قرار می گیرند تا اگر لازم باشد تمهیداتی را بیندیشند.
منبع:

1401/05/15
10:15:13
5.0 / 5
200
تگهای خبر: آب , باد , بارش , پارك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
گل سپید
golesepid.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل سپید محفوظ است

گل سپید

گل و گیاه