مدیركل راه و شهرسازی شرق استان سمنان:

تأمین روشنایی محدوده عبور یوز نیازمند ۳۰میلیارد تومان اعتبار است

تأمین روشنایی محدوده عبور یوز نیازمند ۳۰میلیارد تومان اعتبار است به گزارش گل سپید، مدیرکل راه و شهرسازی شرق استان سمنان با اشاره به اینکه اعتباری برای فنس کشی محدوده عبور یوز به شاهرود داده نشده است، اظهار داشت: ۳۰ میلیارد تومان اعتبار برای روشنایی محدوده عبور یوز نیاز است.امیر عمیدی در گفتگو با خبرنگار مهر، ضمن بیان این که سال ۹۵ پروژه ای تحت عنوان اجرای فنس ویژه حفظ یوزپلنگ در حدفاصل محور میاندشت -عباس آباد در طرح ۱۳۰۳۰۱۶۲۵۷ از محل اعتبارات ابلاغی به اداره کل ابلاغ گردید، اظهار داشت: سال ۹۷ و ۹۸ هم علیرغم پیگیری های مستمر در هیچ مرحله ای ابلاغ اعتباری در این خصوص انجام نگرفت.
وی ضمن بیان این که با عنایت به اهمیت مبحث محافظت از یوز و پیگیری های مختلف اداره کل راه و ترابری وقت هیچ گونه تخصیصی بابت این پروژه داده نشد، اضافه کرد: پیرو پیگیری های مختلف و اعلام شفاهی سازمان های مرتبط، عملیات فنس کشی راسا توسط سازمان حفاظت محیط زیست استان انجام خواهد گرفت.
مدیرکل راه و شهرسازی شرق استان سمنان با اشاره به اینکه برای اجرای عملیات روشنایی به طول ۲۰ کیلومتر از مسیر محدوده عبور یوز اعتباری حدود ۳۰ میلیارد تومان نیاز است، اظهار داشت: در صورت تأمین اعتبارات لازم عملیات اجرایی محقق خواهد گردید.
عمیدی خاطرنشان کرد: برای ایمنی محور و ترافیک عبوری آن نسبت به نصب تابلوهای ارسالی محیط زیست کشور در نقاط تعیین شده بازدید میدانی مشترک به اتفاق مسئول کشوری محافظت از یوز، اقدام شد.
وی اضافه کرد: در جهت آشکارسازی و ایمن سازی محور نسبت به نصب چراغ چشمک زن و تابلوهای محدودیت سرعت در نقاطی که با هماهنگی نمایندگان اعزامی محیط زیست تعیین شده بود، اقدامات لازم صورت گرفته بود.
به گزارش گل سپید به نقل از مهر، یک قلاده یوزپلنگ بر اثر برخورد با خودرو های عبوری در محور عباس آباد-میامی کشته شد، این نهمین یوز طی یک دهه اخیر بود که بر اثر تصادف در این منطقه تلف شد.


منبع:

1401/05/25
10:03:24
5.0 / 5
246
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
گل سپید
golesepid.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل سپید محفوظ است

گل سپید

گل و گیاه