ماهیان سد گاوازنگ زنجان قربانی کم آبی شدند

ماهیان سد گاوازنگ زنجان قربانی کم آبی شدند به گزارش گل سپید، زنجان مدیرکل حفاظت محیط زیست استان زنجان اظهار داشت: طی روزهای اخیر تعداد زیادی از ماهی های سد گاوازنگ زنجان تلف شده و جمع آوری آنها نیز توسط سازمان همیاری شهرداری های استان زنجان شروع شده است.محمدرضا یافتیان در گفتگو با ایسنا، ضمن اشاره به تلف شدن ماهی های سد گاوازنگ، اظهار نمود: با خشکسالی و پایین آمدن سطح آب در سد گاوازنگ، تعداد زیادی از ماهیان این سد تلف شدند.

وی با اشاره به اینکه با پیگیری های انجام شده، سازمان همیاری شهرداری های استان زنجان بعنوان متولی منطقه تفریحی گاوازنگ در حفظ و نگهداری ماهی های سد تهم قصور کرده است، یادار شد: همیاری شهرداری های استان زنجان اقدامات خویش را برای پاکسازی و جمع آوری ماهی های تلف شده شروع کرده است.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان زنجان اظهار داشت: جمع آوری ماهی های تلف شده که تعدادشان هم زیاد است، از لحاظ ظاهری محیط اهمیت زیادی دارد. همینطور باقی ماندن ماهی‎ های تلف شده تبعات زیادی خواهد داشت.

یافتیان با تکیه بر این که تعداد ماهی های تلف شده بسیار زیاد است، خاطرنشان کرد: درخواست های کتبی و شفاهی برای افزایش نیروهای پاکسازی ابلاغ گردیده است؛ چون که تعداد فعلی جواب گو نیست و تا چند روز آینده هم نمی توان ظاهر آن محیط را تغییر داد.

این مسئول با اشاره به اینکه ماهی های این سد دو نوع بوده و برخی از آنها از سال ۸۲ و ۸۳ در این سد رهاسازی شدند، اضافه کرد: در آن زمان برای پرورش ماهی در این محیط از جانب محیط زیست مجوزی صادر نشد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان زنجان خاطرنشان کرد: امروزه هر واحدی تمایل و برنامه ای برای پرورش ماهی در سدها و بندها داشته باشد، باید از جانب اداره کل حفاظت محیط زیست مجوز بگیرد.

یافتیان تصریح کرد: دو راهکار بیشتر برای این مورد وجود ندارد یا این که سد را از ماهی های تلف شده پاک سازی نماییم یا این که ماهی های زنده را به استخر دیگری انتقال دهیم.

وی متذکر شد: با عنایت به این که سد حالت لجنی پیدا کرده، اول باید انتقال آب به این سد صورت گیرد. همینطور انتقال ماهیان باید با اکوسیستم زیست این ماهیان منطبق باشد.
1401/06/06
23:16:53
5.0 / 5
189
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
گل سپید
golesepid.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل سپید محفوظ است

گل سپید

گل و گیاه