افزایش نرخ مالیات کربن برای دستیابی به اهداف آب وهوایی در سنگاپور

افزایش نرخ مالیات کربن برای دستیابی به اهداف آب وهوایی در سنگاپور به گزارش گل سپید، خراسان رضوی سنگاپور در نظر دارد، سال ۲۰۵۰ را بعنوان سالی برای سنگاپور تعیین کند که انتشار گازهای گلخانه ای آن به صفر خالص برسد.


به نقل از تایمز، دبیرخانه ملی تغییر آب وهوا (NCCS) اظهار داشت که سنگاپور همینطور درحال تصمیم گیری برای افزایش هدف اقلیمی ۲۰۳۰ برای پشتیبانی از هدف بلندمدت است.
لارنس وانگ، معاون نخست وزیر سنگاپور اظهار داشت: در طول بودجه سال جاری در ماه فوریه، سنگاپور می خواهد میزان انتشار گازهای گلخانه ای خویش را تا اواسط قرن و یا حدود آن به صفر برساند.
وی افزود که نرخ مالیات کربن در سنگاپور هم از پنج دلار سنگاپور به ازای هر تن آلاینده تا سال ۲۰۳۰ به بین ۵۰ تا ۸۰ دلار سنگاپور افزایش خواهد یافت تا این کشور به اهداف اقلیمی خود برسد. افزایش مالیات کربن ازجمله طرح های اقلیمی است که سنگاپور در ماه های اخیر اعلام نمود.
موارد دیگر شامل برنامه های سنگاپور برای برقی کردن وسایل نقلیه خود و کارآمدتر کردن ساختمان ها و کارخانه ها در مصرف انرژی است.
هدف سنگاپور برای دستیابی به انتشار خالص صفر تا سال ۲۰۵۰، هدف بلندمدت آب وهوای آنرا با سایر کشورهای توسعه یافته همسو می کند. ژاپن، کانادا، ایالات متحده و اتحادیه اروپا ازجمله کشورها و مناطقی هستند که قصد دارند تا آن سال به صفر خالص برسند.
دبیرخانه ملی تغییر آب وهوا اضافه کرد: با تاکید بر تاکید دیرینه سنگاپور بر توسعه پایدار، انجام یک حرکت قاطع به سمت صفر خالص تضمین می نماید که ما نقش خویش را در مبارزه جهانی ضد تغییرات آب وهوایی انجام می دهیم.
سنگاپور در سال ۲۰۲۰، به سازمان ملل اعلام نمود که می خواهد تا سال ۲۰۵۰ میزان انتشار گازهای گلخانه ای خویش را از اوج سال ۲۰۳۰ به نصف کم کند و هدف آن اینست که بمحض این که در نیمه دوم قرن قابل اجرا باشد، به انتشار خالص صفر برسد.
تعهدات آب وهوای خالص صفر که با برنامه های کوتاه مدت قوی تر کاهش آب وهوا پشتیبانی می شوند، جهان را در موقعیت بهتری برای محدود کردن گرمایش زمین تا ۱.۵ درجه سانتی گراد بالاتر از سطوح قبل از صنعتی شدن قرار می دهند.
این هدفی است که دانشمندان آب وهوا می گویند به جهان کمک می نماید تا از اثرات شدیدتر آب وهوایی مانند سیل های شدیدتر، آتشسوزی های جنگلی و رویدادهای شدید آب وهوایی اجتناب کند.
دبیرخانه ملی تغییر آب وهوا اظهار داشت که سنگاپور موقعیت خوبی جهت استفاده از روندهای جهانی در تأمین مالی پایدار و اهداف خالص صفر شرکت ها دارد و بعنوان مکانی جذاب برای فعالیتهای اقتصادی سبز در صنعت، خدمات و امور مالی توسعه می یابد اما کاهش انتشار گازهای گلخانه ای مستلزم تلاش همه اقشار جامعه است.
شرکت ها باید در فعالیتهای خود، کربن فشرده کمتری ایجاد، کارگران باید مهارت های جدیدی کسب کنند و افراد باید با تغییرات سبک زندگی مانند مصرف و هدر دادن کمتر و کاهش مصرف انرژی سازگار شوند.1401/06/15
21:55:35
5.0 / 5
154
تگهای خبر: آب , جنگل , خدمات , دانش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
گل سپید
golesepid.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل سپید محفوظ است

گل سپید

گل و گیاه