سرپرست معاونت محیط زیست دریایی و تالاب های سازمان محیط زیست:

سالانه 800 هزار متر مکعب رسوب وارد تالاب انزلی می شود

سالانه 800 هزار متر مکعب رسوب وارد تالاب انزلی می شود به گزارش گل سپید، سرپرست معاونت محیط زیست دریایی و تالاب های سازمان محیط زیست پسروی آب را از چالش های مهم تالاب انزلی برشمرد و اظهار داشت: سالانه 800 هزار متر مکعب رسوب وارد تالاب می شود.به گزارش گل سپید به نقل از مهر، مجتبی ذوالجودی قبل از ظهر سه شنبه در جلسه کمیته احیای تالاب انزلی ضمن اشاره به این این تالاب با فعالیت انسانی که انجام شد در فهرست مونترو قرار گرفت، اظهار نمود: از چالش های مهم این تالاب پسروی آب دریا است.
وی افزود: این مساله به حق آبه هایی که باید از روسیه و کشورهای حاشیه شمالی محقق شود باز می گردد که باید بوسیله دیپلماسی سیاسی صورت گیرد.
سرپرست معاونت محیط زیست دریایی و تالاب های سازمان محیط زیست ضمن اشاره به ورود سالانه ۸۰۰ هزار متر مکعب رسوب به تالاب انزلی به علت عدم آبخیزداری و ورود پس آب ها و کودهای شیمیایی اضافه کرد:
برمبنای مصوبه ستاد احیای تالاب ها وظایف برای ارگان های مختلف تعیین شده است.
وی با اشاره به اینکه در حوزه آبخیزداری و حق آبه ها چالش بزرگی داریم، بیان کرد: ۱۷ پروژه مربوط به سازمان محیط زیست در طرح مدیریت جامع احیای تالاب ها باید دنبال شود.
ذوالجودی در ادامه ضمن اشاره به پیشرفت ۳۰ درصدی در حوزه سازمان محیط زیست افزود: ۱۷ مورد از پروژه های محیط زیست به قرارداد رسیده که ۸ پروژه اجرائی و بقیه مطالعاتی است.
سرپرست معاونت محیط زیست دریایی و تالاب های سازمان محیط زیست در ادامه به ابلاغ وظایف دستگاه ها اشاره نمود و اظهار داشت: مشکلات عدیده تالاب انزلی متأثر از مشکلات حوزه آبخیرداری است.


منبع:

1401/06/16
11:02:56
5.0 / 5
173
تگهای خبر: آب , دریا , دستگاه , محیط زیست
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
گل سپید
golesepid.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل سپید محفوظ است

گل سپید

گل و گیاه