ایجاد کانال در بزرگراه برای مقابله با سیل در پاکستان

ایجاد کانال در بزرگراه برای مقابله با سیل در پاکستان گل سپید: مقامات پاکستان در نظر دارند برای صیانت از شهر ˮدادوˮ در مقابل سیل به ایجاد کانال در یکی از بزرگراه های اصلی این کشور اقدام نمایند.


به گزارش گل سپید به نقل از ایسنا، مقامات محلی در جنوب پاکستان برنامه دارند تا در یکی از بزرگراه های کشور کانالی ایجاد کنند تا شرایطی فراهم گردد آب ناشی از سیل جریان پیدا کند و مانع از ورود سیلاب به شهر دادو شوند.
سیلاب ناشی از بارش باران های موسمی و ذوب یخچال های طبیعی در شمال پاکستان زندگی ۳۳ میلیون نفر را تحت تاثیر قرار داده و به کشته شدن دستکم ۱۳۹۱ نفر منجر گردیده است. همین طور به زیر آب فرو رفتن خانه ها، جاده ها، ریل های راه آهن و وارد شدن خسارت به دام و محصولات کشاورزی منجر گردیده است.
مقامات پاکستان برآورد کرده اند که سیلاب اخیر حدود ۳۰ میلیارد دلار خسارت وارد کرده است. همین طور مقامات این کشور و "آنتونیو گوترش" دبیر کل سازمان ملل متحد وقوع سیلاب، حوادث شدید آب و هوایی و خسارت های ناشی از آنرا در نتیجه تغییرات اقلیمی عنوان کرده اند.
به گزارش خبرگزاری رویترز، یکی از مقامات محلی منطقه دادو اظهار داشت: بخش قابل توجهی از آب ناشی از سیل که بخش هایی از کشور را فراگرفته در مرحله عقب نشینی و فروکش کردن است، اما ما تا زمانیکه سیلاب فروکش نکند در حالت آماده باش هستیم که این ممکنست به مفهوم ایجاد کانال در بزرگراه باشد.
منبع:

1401/06/21
22:47:59
5.0 / 5
376
تگهای خبر: آب , بارش , زندگی , كشاورزی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
گل سپید
golesepid.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل سپید محفوظ است

گل سپید

گل و گیاه