استاندار مركزی:

گزارش نهایی بازبینی طرح جامع کاهش آلودگی هوای اراک منتشر می شود

گزارش نهایی بازبینی طرح جامع کاهش آلودگی هوای اراک منتشر می شود به گزارش گل سپید، استاندار مرکزی با تاکید بر انتشار گزارشهای تهیه شده در رابطه با آلودگی هوای اراک اظهار داشت: گزارش نهایی بازبینی طرح جامع کاهش آلودگی هوای اراک مهرماه منتشر می شود.به گزارش گل سپید به نقل از مهر، فرزاد مخلص الائمه ظهر سه شنبه در نشست کارگروه کاهش آلودگی هوای استان مرکزی ضمن اشاره به سفر رئیس جمهور به استان، اظهار نمود: در این سفر، همه تلاش ها در این خصوص بود تا ظرفیتی ایجاد شود تا مبنایی برای بازبینی طرح جامع کاهش آلودگی هوا و اقدامات آینده باشد.
وی با دعوت مردم به مشارکت در بحث کاهش آلودگی هوای اراک اظهار داشت: تمامی گزارش هایی که تابحال در مورد کاهش آلودگی هوای اراک تهیه شده باید منتشر شود و در دسترس همگان قرار گیرد. مثلا گزارشی که مشاور در بحث به روزرسانی طرح جامع کاهش آلودگی هوا عرضه کرده را میتوان منتشر نمود. ضمن این که گزارش نهایی بازبینی این طرح که بعنوان پیش نویس تهیه شده است، مهرماه منتشر می شود.
استاندار مرکزی در مورد فیلتراسیون نیروگاه شازند بیان نمود: تابحال به وضعیتی که در فیلتراسیون قابلیت اجرا داشته باشد نرسیده ایم اما توجه ویژه به فیلتراسیون و پایش کردن ورودی به نیروگاه داریم. امیدواریم نیروگاه باردیگر در شرایط مازوت سوزی قرار نگیرد اما اگر به هر علتی این اتفاق افتاد، باید با فیلتراسیون، مازوت آن کم سولفور شود تا صدمه کمتری به مردم برسد.
استاندار مرکزی خاطرنشان کرد: برای اورهال نیروگاه حرارتی شازند باید ۲ واحد از نیمه دوم آذرماه به پس از مدار بیرون برود و تعمیرات اساسی به آن زمان که دوران اوج آلودگی هواست موکول گردد.
مخلص الائمه اضافه کرد: زمانبندی اتمام پروژه آندسازی ایرالکو هم باید به سازمان صنعت، معدن و تجارت استان عرضه شود و مشکل آجر مورد نیاز پروژه آندسازی باید توسط این سازمان حل شود.


منبع:

1401/06/24
10:31:19
5.0 / 5
113
تگهای خبر: آلودگی , سفر , هوا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۴
گل سپید
golesepid.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل سپید محفوظ است

گل سپید

گل و گیاه