مشاور رئیس سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری كشور تاكید كرد

ضرورت تغییر رویکرد در زمینه آبخیزداری

ضرورت تغییر رویکرد در زمینه آبخیزداری به گزارش گل سپید، مشاور رییس سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری کشوربا اشاره به سه ماموریت ویژه سازمان منابع طبیعی به عنوان یکی از معاونت های وزارت جهاد کشاورزی اظهار داشت: با اهمیت ترین این وظایف لزوم تغییر رویکرد در زمینه آبخیزداری است.به گزارش گل سپید به نقل از ایسنا دکتر مصطفی نادری در مسافرت به مشهد و در نشست با مدیران منابع طبیعی و آبخیزداری استان خراسان رضوی با اعلان اینکه نخستین ماموریت این سازمان تغییر رویکرد و نگاه ویژه به آبخیزداری است، اشاره کرد: در سال قبل بیش از ۹۰ درصد اعتبارات آبخیزداری به راه اندازی سازه اختصاص یافته که در این عرصه نیاز به اصلاح رویکرد است و باید به عملیات بیولوژیک نگاه ویژه تری داشته باشیم.

وی در ادامه به دومین ماموریت سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری کشور که تولید یک میلیارد اصله نهال است اشاره و تشریح کرد: تولید ۲۵۰ میلیون نهال در سال با در نظر گرفتن بومی بودن گونه، نیاز آبی کم و مقاومت آن به خشکی مسائل مهمی هستند که باید در انجام این امر مورد توجه قرار گیرد.

نادری افزود: بدون شک کاشت اینگونه ها نقش مهمی در کاهش ریزگردها و افزایش آب های زیرزمینی دارد که انجام این مهم در امتداد عملیات بیولوژیک آبخیزداری تأثیر به سزایی خواهد داشت.

مشاور رییس سازمان منابع طبیعی کشور اختصاص ۵۰ میلیون هکتار از عرصه های مرتعی کشور در امتداد کمک به تولید علوفه را سومین ماموریت این سازمان ذکر و اشاره کرد: خراسان رضوی با دارا بودن 6.5 میلیون هکتار مرتع، ظرفیت بالایی در تحقق این ماموریت دارد.

در ادامه این جلسه محسن فنودی - مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان رضوی - نیز به بیان کلی اقدامات انجام شده در زمینه منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان رضوی در دولت سیزدهم پرداخت و اظهار داشت: اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری در استان خراسان رضوی تمام توان خودرا در راستای خدمت صادقانه و پاک تا تحقق کامل اهداف سازمانی به کار خواهد گرفت و در این راه از رهنمودهای باارزش مدیران سازمان استفاده خواهیم کرد.

در اختتام این جلسه که مصادف با سومین روز از هفته دفاع مقدس بود با حضور مشاور رییس سازمان از همکاران جانباز و فرزند شهدای گرانقدر با اهدای لوح تقدیر تجلیل به عمل آمد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان منابع طبیعی همین طور از چهار خودرو که از محل اعتبارات استانی جهت امر حفاظت و تحویل به شهرستانها خریداری شده بود، رونمایی گردید.

منبع:

1401/07/07
12:37:08
5.0 / 5
178
تگهای خبر: آب , خشكی , راه اندازی , كشاورزی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
گل سپید
golesepid.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل سپید محفوظ است

گل سپید

گل و گیاه