هوای اصفهان آلوده است

هوای اصفهان آلوده است به گزارش گل سپید، شاخص کیفی هوای اصفهان امروز هشتم آذرماه برپایه داده های ۱۲ ایستگاه پایش فعال با میانگین ۱۰۵ وضعیت ناسالم برای گروههای حساس را نشان داده است.مسئول امور کنترل کیفیت هوا در معاونت حمل و نقل شهرداری اصفهان در گفتگو با خبرنگار مهر عنوان کرد: میانگین شاخص هوای کلانشهر اصفهان در ۲۴ ساعت منتهی به ساعت هشت بامداد امروز سه شنبه هشتم آذر ماه برپایه داده های دریافتی هشت ایستگاه شهرداری در وضعیت اخطار و ناسالم برای گروههای حساس به ثبت رسید.
جمشید لقایی ضمن اشاره به این که شاخص هوا در ایستگاه کردآباد با میانگین ۱۵۱ AQI وضعیت قرمز و ناسالم برای عموم شهروندان را نشان می دهد، افزود: شاخص کیفی هوای پنج ایستگاه در خیابان کاوه با ۱۲۵، میدان باهنر با ۱۱۱، رهنان با ۱۲۰، ولدان (ورزشگاه میثاق) با ۱۱۵ و فرشادی با ۱۰۷ AQI در وضعیت نارنجی و ناسالم برای گروههای حساس است.
وی افزود: شاخص کیفی هوا در ۲ ایستگاه میرزا طاهر و فیض به ترتیب با ۹۷ و ۸۸ AQI در وضعیت زرد و قابل قبول است.
مسئول کنترل کیفیت هوا در معاونت حمل و نقل شهرداری اصفهان تصریح کرد: با عنایت به قرار گرفتن شاخص کیفی هوای کلانشهر اصفهان در وضعیت هشدار، به شهروندان بخصوص گروههای صدمه پذیر همچون افراد دارای بیماری های قلبی و ریوی، سالمندان، زنان آبستن و کودکان سفارش می شود امروز از تردد غیر ضرور در شهر و فعالیت سنگین و طولانی در فضای باز اجتناب کنند. شاخص کیفی هوا در ایستگاه های پایش فعال شهرداری اصفهان، هشت آذر
به گزارش گل سپید به نقل از مهر، بر مبنای داده های سامانه برخط کنترل کیفیت هوای سازمان حفاظت محیط زیست (منطقه اصفهان)، شاخص ۲۴ ساعته هوای این کلانشهر در ایستگاه احمدآباد با ۱۱۴ AQI در وضعیت نارنجی و ناسالم برای گروههای حساس و در ایستگاه های استانداری، پروین و رودکی به ترتیب با ۸۸، ۸۵ و ۶۰ AQI در وضعیت زرد و قابل قبول به ثبت رسید. کماکان ۲ ایستگاه خرازی و جی قطع است.
در ساعات اولیه روز سه شنبه و در زمان انتشار این گزارش شاخص لحظه ای کیفی هوا در ایستگاه احمدآباد و پروین در شرایط ناسالم برای عموم و در خیابان استانداری در شرایط ناسالم برای گروههای حساس قرار گرفته است.
اداره کل هواشناسی استان اصفهان هم نسبت به سکون جوی و افزایش غلظت آلاینده ها طی امروز در مناطق مرکزی و صنعتی بخصوص کلانشهر اصفهان اخطار داد. همینطور از روز چهارشنبه با گذر موج ناپایدار بارشی از روی استان انتظار می رود وضعیت کیفی هوای مناطق مرکزی بهبود یابد.
شاخص امروز هوای سجزی با ۶۴، شاهین شهر با ۶۲ و مبارکه با ۵۴ AQI وضعیت عادی و قابل قبول در این شهرها را نشان داده است. ایستگاه پایش هوا در کاشان، خمینی شهر، زرین شهر و منطقه صنعتی دولت آباد هم قطع است.
شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروههای حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرناک می باشد.
شاخص کیفی هوا ( Air Quality Index ) معیاری است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا نظیر مونوکسید کربن، دی اکسید گوگرد، ترکیبات نیتروژن دار، اوزون و ذرات معلق ( ذرات کوچک تر از ۱۰ میکرومتر و ذرات کوچک تر از ۲.۵ میکرومتر) را که دارای حدود مجاز متفاوت با واحدهای مختلف است به یک عدد بدون واحد تبدیل می کند و وضعیت آلودگی هوا را نمایش می دهد.


منبع:

1401/09/08
15:13:06
5.0 / 5
271
تگهای خبر: آب , آلودگی , باد , بارش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۵
گل سپید
golesepid.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل سپید محفوظ است

گل سپید

گل و گیاه