براساس داده های ۱۶ ایستگاه فعال؛

هوای اصفهان سالم می باشد

هوای اصفهان سالم می باشد به گزارش گل سپید، شاخص کیفی هوای اصفهان امروز هشتم بهمن ماه برپایه داده های ۱۶ ایستگاه پایش فعال با میانگین ۸۹ در وضعیت زرد و قابل قبول به ثبت رسید.مسئول امور کنترل کیفیت هوا در معاونت حمل و نقل شهرداری اصفهان در گفتگو با خبرنگار مهر عنوان کرد: میانگین شاخص هوای کلانشهر اصفهان در ۲۴ ساعت منتهی به ساعت هشت بامداد امروز شنبه هشتم بهمن ماه برپایه داده های دریافتی ۱۱ ایستگاه شهرداری در وضعیت قابل قبول به ثبت رسید.
جمشید لقایی با اشاره به اینکه امروز شاخص هوا در ایستگاه دانشگاه صنعتی با ۱۱۷ AQI در وضعیت نارنجی و ناسالم برای گروههای حساس است، اضافه کرد: شاخص کیفی هوا در سایر ایستگاه ها همچون میدان فیض با ۹۶، میدان باهنر با ۹۳، محله کردآباد با ۹۲، فرشادی با ۹۰، محله ولدان (ورزشگاه میثاق) و رهنان با ۸۸، بلوار کاوه و میدان انقلاب با ۸۷، سپاهان شهر با ۸۲ و میرزا طاهر با ۵۸ AQI وضعیت زرد و قابل قبول را نشان داده است.
وی اظهار داشت: به افراد صدمه پذیر همچون سالمندان، افراد دارای بیماری های ریوی و قلبی، زنان آبستن و کودکان سفارش می شود فعالیتهای سنگین و طولانی در فضای باز را کاهش دهند.
مسئول کنترل کیفیت هوا در معاونت حمل و نقل شهرداری اصفهان تصریح کرد: کلانشهر اصفهان از آغاز سالجاری تا امروز هشتم بهمن ماه، یک روز هوای پاک، ۱۵۰ روز هوای قابل قبول، ۱۳۵ روز هوای ناسالم برای گروههای حساس و ۲۷ روز هوای ناسالم برای عموم شهروندان داشته است. شاخص هوا در ایستگاه های شهرداری اصفهان- ۸ بهمن
به گزارش گل سپید به نقل از مهر، برپایه داده های سامانه برخط کنترل کیفیت هوای سازمان حفاظت محیط زیست (منطقه اصفهان)، شاخص هوا در خیابان احمدآباد با ۷۹، استانداری با ۹۷، پروین با ۹۴ و رودکی با ۷۳ در وضعیت قابل قبول و در بزرگراه خرازی با ۱۰۳ AQI در وضعیت نارنجی و ناسالم برای گروههای حساس به ثبت رسید. همچنان ایستگاه جی، باغ غدیر و خواجو قطع است.
امروز ایستگاه های پایش هوا در شاهین شهر با ۶۰ AQI در وضعیت قابل قبول و مبارکه با ۱۲۰ در وضعیت ناسالم برای گروههای حساس بوده و مابقی ایستگاه ها در شهرهای مجاور اصفهان همچون سجزی، خمینی شهر، زرین شهر و منطقه صنعتی دولت آباد و کاشان هم قطع است.
شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروههای حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرناک می باشد.
شاخص کیفی هوا ( Air Quality Index ) معیاری است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا نظیر مونوکسید کربن، دی اکسید گوگرد، ترکیبات نیتروژن دار، اوزون و ذرات معلق ( ذرات کوچکتر از ۱۰ میکرومتر و ذرات کوچکتر از ۲.۵ میکرومتر) را که دارای حدود مجاز متفاوت با واحدهای مختلف است به یک عدد بدون واحد تبدیل می کند و وضعیت آلودگی هوا را نمایش می دهد.

1401/11/08
11:40:39
5.0 / 5
217
تگهای خبر: آب , آلودگی , باد , باغ
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
گل سپید
golesepid.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل سپید محفوظ است

گل سپید

گل و گیاه