سرپرست دفتر حفاظت و مدیریت حیات وحش سازمان محیط زیست خبر داد

احتمال زایمان ایران در اردیبهشت ماه

احتمال زایمان ایران در اردیبهشت ماه به گزارش گل سپید، سرپرست دفتر حفاظت و مدیریت حیات وحش سازمان حفاظت محیط زیست ضمن اعلام خبر احتمال زایمان «ایران» - یوزپلنگ آسیایی در اسارت - در اردیبهشت ماه در صورت بارداری، در رابطه با «کوشکی» اظهار داشت: این یوز توانایی جفت گیری نداشت.به گزارش گل سپید به نقل از ایسنا، درپی خبر انتشار یافته در خصوص جفت گیری «ایران» و «فیروز» غلامرضا ابدالی در گفت و گو با ایسنا، ضمن تایید این خبر اظهار نمود: این دو یوزپلنگ آسیایی احتیاج به اقدام خاصی ندارند و باید روال طبیعی را طی کنند.

وی اضافه کرد: اگر «ایران» آبستن شود، احیانا اردیبهشت ماه زایمان می کند.

به گزارش گل سپید به نقل از ایسنا، ۸ بهمن ماه بود که سرپرست دفتر حفاظت و مدیریت حیات وحش سازمان حفاظت محیط زیست از تلف شدن «کوشکی» - یوزپلنگ آسیایی نر ۱۶ ساله در اسارت- اطلاع داد و اظهار داشت: برپایه معاینات صورت گرفته علت مرگ این یوزپلنگ آسیایی کهولت سن اعلام شده و مبتلا شدن به بیماری خاصی گزارش نشده است.

در واکنش به خبر تلف شدن کوشکی یک از کارشناسان حیات وحش ادعا کرد که کوشکی قابلیت جفت گیری داشته است.

اکنون ابدالی در واکنش به این ادعا، ضمن رد آن خاطرنشان کرد: تمامی آزمایش های لازم قبلا انجام شده بود. اگر فردی چنین ادعایی کرده نظر شخصی خویش را بیان کرده است. ما تنها به اجماع نظر کارشناسی عمل می نماییم. بطور قطع کوشکی چنین توانی نداشته که سازمان حفاظت محیط زیست مجبور به زنده گیری «فیروز» از طبیعت برای جفت گیری با «ایران» شده است.

منبع:

1401/11/17
13:40:00
5.0 / 5
228
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۵
گل سپید
golesepid.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل سپید محفوظ است

گل سپید

گل و گیاه