پی ال سی S71200 زیمنس

پی ال سی S71200 زیمنس شرکت زیمنس جزو تولیدکنندگان انواع ماشین آلات صنعتی است، در سراسر جهان مجموعه‌هایی به عنوان نمایندگی زیمنس فعالیت می‌کنند.


شرکت زیمنس جزو تولیدکنندگان انواع ماشین آلات صنعتی است، در سراسر جهان مجموعه‌هایی به عنوان نمایندگی زیمنس فعالیت می‌کنند. این شرکت در سال 1847 کار خود را آغاز کرد. شروع فعالیت این کمپانی با تولید دستگاه پوینتر بود. از انواع تولیدات شرکت زیمنس می‌شود به درایو، تایمر، بیمتال و پی ال سی اشاره نمود. زیمنس در سال 2020 با در نظر گرفتن تغییراتی که در بازار جهانی ایجاد شده ساختار خود را تغییر داد. این کمپانی امروزه شناخته شده‌ترین و معتبرترین برند تولید انواع محصولات صنعتی به شمار می‌آید. در ادامه به معرفی چند مورد از تولیدات این شرکت می‌پردازیم و در انتها یک نمایندگی زیمنس که در ایران فعالیت می‌کند و نام آن فرا زیمنس است به شما معرفی می‌نماییم.

 

قطعه‌ی درایو زیمنس

خدمات فروش درایو زیمنس هم توسط نمایندگی زیمنس ارائه می‌شود و کارکرد آن کنترل دورِ الکتروموتورها است. این قطعه توسط شرکت‌های مختلفی تولید می‌شود که بهترین نوع آن توسط شرکت زیمنس ساخته شده است. کسانی که در زمینه‌ی کار با این نوع قطعات تخصص دارند هم اغلب درایو زیمنس را پیشنهاد می‌کنند. این قطعه‌ها در انواع مختلفی تولید می‌شوند و هر کدام برای نیاز خاصی به کار می‌روند. انواع مختلف درایوهای زیمنس قابلیت ایجاد هر نوع تغییری را در دور الکتروموتورها دارند. این قطعه به نام کانورتور فرکانس یا اینورتر هم شناخته می‌شود. در ادامه به مزایای این قطعه اشاره می‌کنیم.

 

درایو زیمنس می‌تواند دور موتور یک قطعه مانند الکتروموتور را تنظیم کند.

 

مزیت‌ها و آپشن‌های درایو زیمنس

 

از مزایای قطعه‌ی درایو زیمنس می‌شود به دوام بالای آن اشاره کرد. به دلیل اینکه این قطعه معمولاً روی مدارهای الکتریکی پرقدرت سوار می‌شود دوام و عمر بالای آن اهمیت زیادی دارد. این قطعه در آن نوع از مکانیزم‌هایی که از فن بهره می‌برند قابلیت صرفه‌جویی در انرژی را دارد. درایوهای زیمنس همچنین می‌توانند تنش‌های الکترونیکی را کم کنند. این قطعه‌ها ابزارها و دامنه‌های بسیاری برای کاهش یا افزایش سرعت موتور دارند. درایوهای زیمنس می‌توانند گشتاور مورد نیاز برای راه اندازی را تأمین کنند. امروزه اولین مزیت یک قطعه‌ی الکترونیکی می‌تواند قابلیت کنترل از راه دور باشد. این درایوها یک نرم‌افزار پیشرفته دارند که قابلیت کنترل از راه دور را به شما می‌دهد.

 

 قطعه‌ی تایمر زیمنس

از محصولاتی که یک نمایندگی زیمنس ارائه می‌کند می‌شود به قطعه‌ی تایمر اشاره نمود. این قطعه می‌تواند برای زمان‌بندی در فرایند صنعتی کمک‌های زیادی بکند. تایمر می‌تواند در یک فرایند صنعتی تأخیر ایجاد کند یا به آن سرعت ببخشد. این قطعه قادر است کارکردهای زیادی در فرایند صنعتی و حتی انجام کارهای خانگی داشته باشد. هر کدام از تایمرها تحت یک سری از قوانین ثابت عمل می‌کنند. اصول کلی این تایمرها با توجه به نوع آنها متغیر است. یکی از پارامترهای تعیین کننده در تایمرها، مدهای متفاوتشان می‌باشد که با توجه به نیازی که برای رفعِ آن تولید شده‌اند متفاوت است. فرایند سیم کشی این قطعه‌ها هم در مدل‌های مختلف فرق می‌کند که در نظر گرفتن آن در هنگام خرید کمک می‌کند استفاده‌ی بهتری از آنها داشته باشید.

 

تایمر زیمنس در دو نوع آنالوگ و دیجیتال تولید می‌شود.

 

نکاتی در مورد تایمرهای زیمنس

انواع تایمر زیمنس به شکل کلی به دو بخش دیجیتال و آنالوگ تقسیم می‌شود. مدل دیجیتال این قطعه در واقع نوع مدرن‌تر تایمر آنالوگ است. تفاوت اصلی بین مدل دیجیتال و آنالوگ داشتن صفحه‌ی دیجیتال است. طبیعتاً کار با نوع دیجیتال این ابزار آسان‌تر است اما قیمت نوع دیجیتال آن بیشتر است. از نکاتی که می‌شود در هنگام خرید به آن توجه نمود ولتاژ تغذیه‌ی این ابزار است. بازه‌ی زمانی این قطعه هم می‌تواند نقش مهمی در رضایت شما از خرید آن داشته باشد. بازه‌ی زمانی این قطعات با توجه به اینکه برای چه نیازی تولید شده باشند متفاوت است. همچنین سوکتی یا کتابی بودن این قطعه هم در نحوه‌ی کار با آن تأثیرگذار است. می‌شود گفت تعداد پایه‌ها و شکل سیم بندی هم در خرید تایمر مورد نظرتان مهم است. اگر قصد خرید این قطعه را دارید یکی از راه‌های آن مراجعه به یک نمایندگی زیمنس است. فرا زیمنس خدمات نمایندگی زیمنس را ارائه می‌کند.

 

عملکرد تایمرهای زیمنس

در ادامه به انواع عملکردهایی که تایمر زیمنس دارد اشاره می‌کنیم. به تأخیر انداختن اتصال، به تأخیر انداختن قطع، چشمک زدن هنگام آغاز و پایان کار دستگاه، چشمک زدن با آغاز حالت خاموش و... از جمله کارکردهای این دستگاه می‌باشند. تایمر روزانه‌ی این دستگاه برای استفاده در فرایندهای سیکلی روزانه به کار می‌رود. همچنین تایمر هفتگی این قطعه هم برای کارهای چرخه‌ای و هفتگی استفاده می‌شود‌. این دستگاه همچنین قابلیت زمان‌بندی سالانه، زمان‌بندی ساعت فعالیت دستگاه، زمان‌بندی‌های ستاره مثلث، زمان‌بندی دو زمانه و... را دارد. در فرایندهای کاری محدود می‌توان از یک تایمر با عملکردی ویژه استفاده نمود. همچنین می‌شود از چند تایمر با کارکرد ویژه بهره گرفت. اگر تعداد بیشتری تایمر مورد احتیاج باشد به جای تایمر از قطعه‌ی پلی ال اس‌ استفاده می‌شود.

 

بیمتال زیمنس از دو بخش مجزا تولید می‌شود که هر کدام از بخش‌ها با متریال جداگانه‌ای مانند برنج و آهن ساخته شده‌اند.

 

 بیمتال‌های زیمنس

قطعه‌ی بیمتال هم از سایر تجهیزاتی است که در نمایندگی زیمنس عرضه می‌شود. بیمتال در واقع یک کنترل کننده و محافظ موتور در مقابل جریان محسوب می‌شود. این قطعه با استفاده از دو تکه با جنس متفاوت ساخته می‌شود. هر کدام از تکه‌های این قطعه از یک متریال متفاوت ساخته شده است. فرق اصلی تکه‌های این قطعه در ضریب انبساط آنها است. در اکثر مواقع یک تکه بیمتال از جنس برنج و تکه‌ی دیگر آن از جنس آهن ساخته می‌شود. در زمانی که گرما به بیمتال می‌رسد هر کدام از این تکه‌ها به نحو متفاوتی منبسط می‌شوند و در نتیجه به دلیل تفاوت در ضریب انبساطی، این قطعه به یک طرف خم می‌شود. خم شدن این قطعه به یک سمت باعث قطع شدن جریان می‌شود.  

بیمتال زیمنس به راحتی با سایر ابزار جانبی جفت می‌شود و به کاربر خود امکان کنترل جریان ورودی به مدار را می‌دهد. یکی از دلایل طرف‌داران زیاد بیمتال‌های زیمنس آپشن‌های پیشرفته‌ای است که به کاربران خود ارائه می‌کنند. این نوع از تجهیزات الکترونیک قابلیت کنترل از راه دور را هم دارند. این محصولِ تولید شده توسط شرکت زیمنس در صورت بالا رفتن بیش از حد دما نیز بدون هیچ مشکلی به کار خود ادامه می‌دهد. این قطعه از یک سری کنتاکت‌های جانبی هم بهره می‌برد که می‌شود آنها را به چند گروه دسته بندی نمود. از جمله کنتاکت‌های این قطعه می‌شود به کنتاکت قدرت جهت جریان‌های سه فازی، کنتاکت فرمان بسته جهت تغذیه کردن کنتاکتور و کنتاکت جانبی برای فرستادن سیگنال به سمت اپراتور اشاره نمود. در ادامه چند نکته‌ی مهم در مورد این قطعه را به شما توضیح می‌دهیم.     

 

چند نکته‌ی مهم در مورد بیتمال‌های تولید شده در کمپانی زیمنس

نمایندگی زیمنس خدمات فروش قطعاتی مانند بیمتال را ارائه می‌کند. برای خرید بهتر لازم است که به چند مورد مهم توجه کرد. مکانیزم کار این قطعه بدین صورت است که اگر عدم هماهنگی و موارد مشکوکی را در یک فاز تشخیص بدهد اقدام به قطع کردن جریانِ هر سه فاز می‌کند. به همین ترتیب اگر جریانی که از این قطعه عبور می‌کند نسبت به جریان نامی ده برابر بشود بعد از گذشت چند ثانیه مدار قدرت و مدار فرمان توسط بیمتال قطع می‌شوند. یک شرایط خاص هم وجود دارد که اگر بیمتال زیمنس عبور جریان همیشگی را تشخیص دهد بخشی از اضافه بار را بعد از یک مدت کوتاه قطع ‌می‌کند.

 

فرا زیمنس یک مجموعه‌ی فروش محصولات صنعتی است که نمایندگی زیمنس محسوب می‌شود.

 

هنگام خرید بیمتال زیمنس بهتر است که همراه با این قطعه از کنتاکتور بیمتال هم استفاده نمود. دلیل اینکه متخصصین توصیه می‌کنند در یک سیستم از برندهای مشابه استفاده شود این است که در زمان کار سازگاری بالایی داشته باشند. این محصول در سایزهای کامپکت هم ساخته می‌شود. این دستگاه چند مورد از آپشن‌های کاربردی و مدرن را هم دارا می‌باشد. کاربر این نوع از تجهیزات می‌تواند این محصول را از راه دور هم کنترل کند. کنتاکتورهای بیمتال به دلیل قیمت پایین از محصولات پرفروش به حساب می‌آیند.

 

مدل S71200 پی ال سی زیمنس

قطعه‌ی پی ال سی S71200 زیمنس از یک طراحی ماژولار بهره می‌برد که ظرفیت مقیاس پذیری دارد. این مدل از قطعات صنعتی در واقع یک رابط کاربری هستند. این محصول در انواع متفاوت توسط فروشگاه‌های معتبر ارائه می‌شود و قابل دسترسی است. در ادامه به چند مورد از آپشن‌های این دستگاه اشاره می‌کنیم. در مدل جدید این دستگاه از نسخه‌ی چهارم یک سخت افزار کاربردی استفاده شده است. یکی از قابلیت‌های این قطعه یکپارچه بودن و پایش به صورت استاندارد است. این ابزار همچنین می‌تواند از قطعات مختلف در مقابل نفوذ غیرمجاز محافظت کند. در عین حال که این دستگاه کاربردهای کلیدی و پیچیده‌ای دارد برای راه‌اندازی آن نیازی به طی مراحل سخت نیست و می‌توان آن را به صورت آسان و راحت نصب کرد. در انتهای متن یک نمایندگی زیمنس را که خدمات فروش انواع محصولات این شرکت را ارائه می‌کند به شما معرفی می‌کنیم.

 

فروشگاه معتبر محصولات زیمنس در ایران

فرا زیمنس مجموعه‌ای است که نمایندگی زیمنس در ایران محسوب می‌شود و خدمات فروش تمامی قطعاتی که بالاتر به آنها اشاره کردیم ارائه می‌کند. فرا زیمنس بهترین ارائه ‌دهنده‌ی تجهیزات تولید شده توسط کمپانی زیمنس است. شما برای خرید کالای مورد نظر خود می‌توانید به سایت فرا زیمنس مراجعه نمایید.

1402/01/19
20:57:09
5.0 / 5
451
تگهای خبر: رپورتاژ , خدمات , دستگاه , دما
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۴
گل سپید
golesepid.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل سپید محفوظ است

گل سپید

گل و گیاه