ابتكار دوستداران محیط زیست ؛

كاشت مرجان های دریایی در آبهای كم عمق سواحل اندونزی

كاشت مرجان های دریایی در آبهای كم عمق سواحل اندونزی به گزارش گل سپید گروه زیادی از طرفداران محیط زیست اندونزی كه در بین آنها تعدادی كودك هم حضور داشتند، در برنامه حمایتی وزارت شیلات این كشور برای كاشت مرجان های دریایی درابهای كم عمق سواحل جزیره بالی شركت كردند.


به گزارش روز دوشنبه ایرنا از خبرگزاری رسمی اندونزی'آنتارا' مقامات محلی در سواحل 'گیلی نانگو' در جزیره بالی اعلام نمودند كه هزاران مرجان دریایی را در این سواحل پرورش داده اند كه این اقدام با همكاری اداره مدیریت منابع كرانه ها و امور دریایی وزارت شیلات اندونزی و مشاركت مردم محلی و حتی گردشگران علاقه مند انجام شده است.
'بارماوی' یك مقام محلی در جزیره بالی اعلام نمود كه طی سال های 2013 تا 2015 هزاران صخره مرجانی به منظور حفظ زیست بوم این منطقه در آبهای سواحل این جزیره توسط كارشناسان محیط زیست و مشاركت مردم محلی كاشته شده اند.
به گفته وی 'طبق ارزیابی انجام شده در سال 2017، حدود 80 درصد از كل مرجان ها كاشته شده در این آبها به شكوفایی رسیده است. '
وی اضافه كرد: برنامه كاشت مجدد مرجان ها با هدف تقویت اكوسیستم دریایی، انجام می گردد و به همین منظوربه مردم محلی و گردشگران هم جهت شركت در این برنامه آموزش های لازم داده می گردد.
صخره های مرجانی بعنوان یكی از اصلی ترین منابع غذایی ماهیان آبهای اقیانوسی، بستر سودمندی برای ماهیگیری صیادان اندونزیایی را هم فراهم می سازد و به تقویت صنعت شیلات كمك می نماید.
فعالیت های آتشفشانی همواره یكی از مهمترین تهدیدات زیست محیطی در كشور مجمع الجزیره ای اندونزی بخصوص جزیره بالی بعنوان یكی از اصلی ترین مكان های جذب گردشگری این كشور بوده است.
به گزارش وزارت گردشگری اندونزی این جزیره در شش ماهه اول سال میلادی گذشته شاهد حضور حدود 4. 5 میلیون توریست بوده است.


 

1396/10/18
18:32:01
5.0 / 5
5266
تگهای خبر: آب , دریا , شیلات , مرجان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۵
گل سپید
golesepid.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل سپید محفوظ است

گل سپید

گل و گیاه