فرانسه برای مقابله با گرمایش، سفرهای کوتاه هوایی را ممنوع کرد

فرانسه برای مقابله با گرمایش، سفرهای کوتاه هوایی را ممنوع کرد به گزارش گل سپید، فرانسه در کوشش برای کاهش انتشار گازهای گلخانه ای کربنی، پروازهای کوتاه در مسیرهای داخلی که سفر با قطار در این مسیرها امکان دارد را ممنوع کرده است.


به گزارش گل سپید به نقل از شبکه خبری بی بی سی، این قانون دو سال بعد از آن به اجرا گذاشته می شود که مجلس به طرحی رای داد که پرواز در مسیرهایی که امکان سفر میان آنها با قطار در کمتر از دو ساعت و نیم وجود دارد را ممنوع می کند.
این ممنوعیت شامل حدودا همه پروازها میان پاریس و شهرهایی همچون «نانت»، «لیون» و «بوردو» می شود هرچند منتقدان این اقدام را «ممنوعیت نمادین» توصیف می کنند.
لورن دانسیل، سرپرست گروه صنایع خطوط هوایی برای اروپا در اینباره به خبرگزاری فرانسه گفته است که ممنوعیت این سفرها، تاثیری حداقلی بر تولید دی اکسیدکربن خواهد داشت.
او افزود که مقامات دولت باید در عوض از طریق های واقعی و قابل توجه برای حل این مشکل حمایت کنند.
دولت فرانسه می گوید که با درخواست هایی برای اعمال مقرراتی حتی شدیدتر روبرو بوده است.
برای مثال «کنوانسیون شهروندان فرانسه در زمینه تغییر اقلیم» که امانوئل مکرون، رئیس جمهوری این کشور در سال ۲۰۱۹ آنرا تاسیس کرد و ۱۵۰ عضو از میان عموم مردم دارد پیشنهاد کرده بود که پرواز در مسیرهایی که امکان سفر میان آنها در کمتر از ۴ ساعت با قطار وجود دارد، لغو شود.
اما پس از اعتراض بعضی مناطق و همینطور خطوط ارفرانس- کی ال ام، این مدت زمان به دو ساعت و نیم کاهش پیدا کرد.
گروه مصرف کنندگان فرانسوی «یو اف سی-کو شوازی» پیش تر از قانون گذاران خواسته بود همان پیشنهاد اولیه یعنی محدودیت چهار ساعتی را حفظ کنند.
این گروه گفته است: میزان دی اکسیدکربنی که یک هواپیما به صورت متوسط برای هر مسافر منتشر می‎ کند ۷۷ برابر قطار در همان مسیر است، با این وجود قطار ارزان تر است و زمان هدر رفته هم به ۴۰ دقیقه محدود می شود.
این گروه همینطور از شبکه راه آهن سراسری فرانسه خواست با اعمال تدابیری مانع گرانی سفر با قطار یا افت کیفیت سفر از راه راه آهن شود.1402/03/03
14:18:39
5.0 / 5
351
تگهای خبر: سفر , كیفیت , گلخانه , هوا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۴
گل سپید
golesepid.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل سپید محفوظ است

گل سپید

گل و گیاه